cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 07 wrzesień 2020 11:43

Maïwenn z nagrodą „A Tribute to…” na MFF w Zurychu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Maïwenn - francuska reżyserka, producentka i aktorka zostanie uhonorowana podczas tegorocznego MFF w Zurychu nagrodą „A Tribute to…” za jej wkład w odrodzenie kina autorskiego.

 

Maïwenn odbierze nagrodę 1 października w teatrze Arthouse Le Paris i tego samego dnia spotka się z widzami podczas sesji ZFF Masters. Podczas festiwalu zaprezentuje również swój najnowszy autobiograficzny film „D.N.A”, w którym gra także główną rolę. Nagrodzona w Cannes reżyserka, czerpiąc z osobistej, złożonej historii, powraca z mocnym i poruszającym portretem rodzinnym.

Best Film jest polskim dystrybutorem filmu.

Urodzona w Paryżu Maïwenn jest jednym z najbardziej ekscytujących głosów współczesnego francuskiego kina autorskiego. Karierę aktorską rozpoczęła na początku lat osiemdziesiątych, wkrótce pojawiła się w tak dużych produkcjach, jak „Léon” czy „Piąty element”. Jako reżyserka debiutowała w 2004 roku. Za film „Polisse” zdobyła Nagrodę Jury w Cannes (2011), a także dwa Cezary.

Maïwenn to jedna z najbardziej wszechstronnych twórczyń kina francuskiego. Pisze własne scenariusze, reżyseruje własne filmy i często w nich gra. Trzymając rękę na pulsie czasu, jej historie wypływają prosto z życia, co urzeka widzów - wyjaśnia decyzję o nagrodzie dyrektor artystyczny festiwalu Christian Jungen. Jest także utalentowaną reżyserką, która potrafi wydobyć to, co najlepsze z jej aktorów.

Nagroda „A Tribute to…” jest przyznawana przez Festiwal Filmowy w Zurychu twórcom filmowym za wkład w historię filmu. Trafiła już w ręce takich reżyserów jak: Wim Wenders, Olivier Assayas, Claire Denis, Michael Haneke i Oliver Stone.

Czytany 338 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2020 11:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama