cinema.pl Festiwale

czwartek, 03 wrzesień 2020 11:16

11. Festiwal Kamera Akcja szyty na miarę czasów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Tegoroczna edycja FKA, która odbędzie się od 15 do 18 października, szyta jest na miarę czasów i aktualnych możliwości organizacji wydarzeń kulturalnych. Dzięki uruchomieniu festiwalowej platformy VOD uczestnictwo w 11. FKA będzie możliwe z każdego miejsca Polski. 3 września rusza sprzedaż karnetów online, a stu szczęśliwców będzie mogło uczestniczyć w wydarzeniu stacjonarnie w Łódzkim Domu Kultury.

 

GOŚCIE!

Mimo nowości organizacyjnych niezmienne pozostają główne punkty programu – panele dyskusyjne.

17 października w rozmowie o tradycjach i nowościach w krytyce filmowej spotkają się Grażyna Torbicka oraz Tomasz Raczek, a w ogień pytań postawi ich Bolesław Racięski – krytyk filmowy i twórca podcastu „Ścieżka dźwiękowa”.

 

AKCJA EDUKACJA!

Podczas projektu Akcja Edukacja producentka Ewa Puszczyńska i reżyser Mariusz Wilczyński opowiedzą o filmie „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, który miał swoją premierę podczas tegorocznego Berlinale, trafił do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, gdzie otrzymał wyróżnienie.

11. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, który odbędzie się od 15 do 18 października 2020 w Łódzkim Domu Kultury oraz online. Zadanie realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu.

Spotkania z cyklu Akcja Edukacja są realizowane w ramach programu „Łódź akademicka, Łódź naukowa 2020”. Projekt dofinansowany jest z budżetu miasta Łodzi w ramach regrantingu przeprowadzonego przez Centrum Opus. Organizatorem jest Fundacja FKA.

 

Więcej na:

http://kameraakcja.com.pl/

Czytany 255 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 wrzesień 2020 11:22

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama