cinema.pl Festiwale

środa, 26 sierpień 2020 16:23

Krakowski Festiwal Filmowy wraca… co miesiąc!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

KFF VOD rusza jutro, 26 sierpnia - najciekawsze filmy festiwalu będą dostępne cyklicznie online w całej Polsce!

 

Po spektakularnym sukcesie 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który w całości, jako pierwszy w Polsce odbył się w Internecie, Krakowska Fundacja Filmowa rozpoczyna nowy wirtualny projekt - KFF VOD. Każdego miesiąca, najciekawsze filmy dokumentalne, animowane i krótkometrażowe fabuły, w wyjątkowych zestawach tematycznych, będą udostępnione widzom online przez kilka dni. Wśród nich hity ostatniej edycji Festiwalu, kultowe filmy sprzed lat oraz premiery!

“Podejmując niełatwą decyzję o realizacji tegorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego w sieci, postanowiliśmy stworzyć własną platformę streamingową, dzięki czemu zyskaliśmy pełną niezależność. Zaskakująco wysoka frekwencja podczas festiwalu oraz napływające nieustająco głosy publiczności skłoniły nas, by istniejące już narzędzia wykorzystać także w okresie międzyfestiwalowym. Tak powstało KFF VOD - comiesięczny przegląd festiwalowych filmów” - tłumaczy Barbara Orlicz-Szczypuła, dyrektorka biura programowego Krakowskiego Festiwalu Filmowego.  

“Wiele z filmów, które prezentujemy na Festiwalu, rzadko trafia do szerszej dystrybucji. Dla ich twórców szczególnie trudny jest ten pandemiczny rok, gdyż wiele wydarzeń filmowych zostało odwołanych. Dzięki naszej inicjatywie ponownie udostępnimy widzom tytuły, które cieszyły się wyjątkowym uznaniem, ale też damy możliwość obejrzenia ich w nowych kontekstach” - dodaje Krzysztof Gierat, dyrektor festiwalu. 

KFF VOD rozpocznie się prezentacją filmów dokumentalnych o kobietach. Wśród nich zwycięzca tegorocznej nagrody publiczności “Autoportret” (reż. Katja Høgset, Margreth Olin, Espen Wallin) o dotkniętej anoreksją norweskiej fotografce, dla której sztuka staje się formą autoterapii. W dokumencie “Koszerna plaża” w reżyserii Karin Kainer zajrzymy za wysokie mury niezwykłej plaży w Tel Awiwie, która stanowi azyl dla ortodoksyjnych mieszkanek miasta spragnionych morskich kąpieli. Bohaterki filmu “Lili” (reż. Peter Hegedus) to kobiety-matki, które łączy znacznie więcej niż tylko więzy krwii - rodzinna trauma porzucenia dziedziczona z pokolenia na pokolenie. 

Filmy w cyklu “Kobiety” będą udostępnione online na terenie Polski w terminie od 26-28 sierpnia 2020 roku na stronie www.krakowfilmfestival.pl. Jednorazowy dostęp w cenie 14 zł umożliwia oglądanie filmu przez 24h.

61. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w terminie od 30 maja do 6 czerwca 2021 roku.

Czytany 368 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 sierpień 2020 16:29

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama