cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 17 sierpień 2020 15:36

Zbliża się 36. Warszawski Festiwal Filmowy!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wielkimi krokami zbliża się 36. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego! Przygotowania trwają, w dalszym ciągu wybieramy najlepsze filmy, które już wkrótce na zagoszczą na kilka magicznych pokazów w naszych festiwalowych kinach. Przypominamy, że daty Festiwalu to 9 - 18 października - warto je sobie zapisać w kalendarzu!

 

Tradycyjnie, o datach ogłoszenia programu projekcji, rozpoczęcia przedsprzedaży i innych ważnych sprawach będziemy informować na bieżąco, w tym celu polecamy śledzenie naszej strony www i profilu w mediach społecznościowych - bezpośrednie linki znajdują się na końcu tego komunikatu.

Już od początku września będziemy systematycznie informować o tytułach zgromadzonych w naszych programowych sekcjach.

Tymczasem garść informacji o naszych wydarzeniach towarzyszących oraz o możliwościach podjęcia współpracy przy organizacji 36. WFF, do czego serdecznie zachęcamy.

1. TARGI CENTEAST 2020 - WYDARZENIE BRANŻOWE

Tegoroczne Targi CentEast, czyli wydarzenie branżowe w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego, odbędą się w dniach 15-18 października 2020 r. Celem targów jest promowanie kina z Europy Środkowo-Wschodniej na arenie międzynarodowej oraz stworzenie miejsca spotkań dla agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwalowych i producentów z całego świata.

Program 16. Targów CentEast:

1) Pokazy Warszawskie – 36. edycja zamkniętych pokazów najnowszych polskich filmów (w tym koprodukcji) o międzynarodowym potencjale, dla zagranicznych agentów sprzedaży, dystrybutorów i selekcjonerów festiwalowych.

2) Warszawskie Works-in-Progress – prezentacje projektów z Europy Wschodniej, na etapie produkcji lub post-produkcji.

3) New Talents | Wajda School – prezentacje najciekawszych projektów studentów Szkoły Wajdy.

4) Doc Lab Poland – warsztaty dla twórców filmów dokumentalnych na różnym etapie produkcji i post-produkcji oraz seria wykładów otwartych dla publiczności, organizowane przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego

5) Warsaw Next – 10. edycja warsztatów dla młodych polskich filmowców, mających na koncie co najmniej jeden film krótkometrażowy; spotkania z profesjonalistami z Polski i zagranicy, wykłady, networking.

6) FIPRESCI Warsaw Critics Project – 15. edycja warsztatów dla młodych dziennikarzy i krytyków filmowych z Europy Środkowo-Wschodniej; organizowane wspólnie z FIPRESCI. Prowadzone przez: Amber Wilkinson i Tommaso Tocci.

7) Otwarte Warsztaty "Sztuka Montażu" – 17. edycja warsztatów dla osób interesujących się montażem, podczas których czołowi polscy montażyści odkrywają przed uczestnikami tajniki zawodu. Organizowane wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Montażystów.

Organizatorem Targów CentEast jest Warszawska Fundacja Filmowa, a głównym partnerem Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

2. WARSAW NEXT - NABÓR ZGŁOSZEŃ NA WARSZTATY DLA MŁODYCH FILMOWCÓW

Do 15 września trwa nabór zgłoszeń do udziału w tegorocznej 10. edycji warsztatów Warsaw Next.

Wydarzenie odbędzie się w ramach 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego (8-19 października 2020).

Warsaw Next to warsztaty dla młodych filmowców oraz studentów szkół filmowych i artystycznych, którzy jeszcze nie zrealizowali swojego pełnometrażowego debiutu. W czasie warsztatów odbędzie się szereg spotkań, wykładów i dyskusji, które w tym roku skupią się wokół tematu scenopisarstwa oraz zagadnień developmentu filmowego, dlatego oprócz reżyserów i producentów, do udziału w wydarzeniu szczególnie serdecznie zapraszamy młodych scenarzystów. Udział w warsztatach będzie okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim zdobycia praktycznej wiedzy na temat rynku filmowego.

Co roku do udziału w Warsaw Next zapraszani są polscy i zagraniczni goście – m.in. producenci, przedstawiciele festiwali, dystrybutorzy i twórcy o znaczącym dorobku. W ubiegłych latach uczestnicy warsztatów mieli okazję usłyszeć o pracy w branży filmowej od wielu uznanych ekspertów i filmowców, m.in. producentów Marka Rozenbauma z Transfax Film Productions, Nika Powella ze Scala Productions, d. Palace Pictures, Leszka Bodzaka z Aurum Films, producenta „Bożego ciała", Piersa Handlinga, wieloletniego dyrektora festiwalu w Toronto, Jule Rozite, selekcjonerki Tribeca Film Festival, reżyserów Joanny Kos-Krauze i Andrzeja Jakimowskiego. Listę tegorocznych gości będzie można znaleźć na stronie festiwalu na początku października.

Aby zgłosić się do udziału w Warsaw Next należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfseeDodyqZEG5tGrJEshOCu0pGW2j5Ooe0BraerwO-JSqNPQ/viewform?usp=sf_link

 

Część zajęć podczas Warsaw Next będzie prowadzona w języku angielskim, dlatego jego znajomość jest wymagana.

Termin przesyłania zgłoszeń mija 15 września 2020 roku. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a koszty przejazdu i zakwaterowania nie są pokrywane. Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą osoby, które zaproszą do udziału w warsztatach. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo nieudzielania informacji o powodach zakwalifikowania lub odrzucenia zgłoszenia.

3. OGŁOSZENIA O PRACY NA WFF!

Do pracy przy organizacji 36. edycji WFF poszukujemy:

1) koordynatora spotkań QA

Do współpracy zapraszamy osoby z umiejętnościami managerskimi, świetnie zarządzające czasem, zaangażowane, słowne, sumienne, dyspozycyjne, odpowiedzialne i punktualne, z umiejętnością skoordynowania wielu czynności w jednym czasie, odporne na stres, które lubią pracować w grupie, często się uśmiechają i nie boją wyzwań.

Koordynator spotkań QA odpowiada za przebieg spotkań QA – dopilnowanie, by gość, tłumacz i prowadzący spotkanie QA pojawili się w odpowiednim czasie i miejscu na sali, gdzie odbywać się będzie spotkanie QA.

Od osób zainteresowanych (poza w/w cechami) oczekujemy pełnej dyspozycyjności podczas trwania festiwalu, a także we wrześniu i w październiku, znajomości języka angielskiego, znajomość innych języków obcych będzie dodatkowym atutem.

Rozmowy rekrutacyjne będziemy przeprowadzać w drugiej połowie sierpnia i na początku września, w godzinach popołudniowo-wieczornych.

2) osób do działu Materiały (biuro)

- praca w pełnym wymiarze w okresie sierpień lub wrzesień - październik 2020 (do zakończenia WFF)

Do współpracy zapraszamy osoby dostępne na miejscu w Warszawie, ze znajomością języka angielskiego w mowie i piśmie, dokładne, sumienne, potrafiące pracować z Excelem, mile widziani studenci lub osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Opis stanowiska: poszukujemy osoby dokładnej, która pomoże w gromadzeniu, katalogowaniu i archiwizacji materiałów do filmów przesyłanych przez twórców oraz zdjęć (fotosów) z filmów

Opis wymagań: angielski biegły; pełnowymiarowa dyspozycyjność w tym czasie, skrupulatność, dodatkowym atutem będzie tzw. “lekkie pióro”, ponieważ może być niezbędne redagowanie krótkich tekstów, umiejętność koordynowania i synchronizowania wielu zadań na raz, otwartość na wyzwania

Na CV i wszelkie pytania czekamy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Prosimy o dopisek w tytule maila, o które stanowisko chodzi i nazwisko osoby zgłaszającej się.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

 

4. POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZY!

DOŁĄCZ DO NAS I PRZEŻYJ PRZYGODĘ ŻYCIA!

Jeśli kochasz filmy, jesteś ciekawy świata, zaangażowany, słowny, dyspozycyjny, odpowiedzialny i punktualny, lubisz pracować w grupie, często się uśmiechasz i nie boisz wyzwań, to może szukamy właśnie Ciebie!

Szukamy wyłącznie osób dyspozycyjnych przez CAŁY czas trwania festiwalu, tj. w dniach 9-18 października. Wolontariat odbywa się w systemie zmianowym.

Na Wasze zgłoszenia do wzięcia udziału w wolontariacie 36. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego czekamy do 30 września 2020 r.!

Czytany 460 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 sierpień 2020 15:39

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama