cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 17 sierpień 2020 10:55

Łódź filmowa: reaktywacja. Otwierają Kino Wytwórnia!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Święto Łodzi Filmowej organizowane przez Festiwal Kamera Akcja to rozszerzenie działań, na które brakuje czasu podczas festiwalu krytyków w październiku. Historia Łodzi filmowej skrywa wiele tajemnic. Wielka popularność spacerów po filmowych miejscach miasta zachęciła organizatorów do stworzenia wirtualnych przechadzek. - Jako przedsmak 11. edycji FKA zapraszamy na Filmowe (r)ewolucje w sierpniu! - mówi Przemysław Glajzner dyrektor FKA

 

Akcja reaktywacja!

Organizatorzy reaktywują na dwa dni Kino Wytwórnia, odrestaurowane w 2015 r. na wzór dawnej sali projekcyjnej WFF, które dziś nie jest otwarte dla szerokiej publiczności. Wśród zaplanowanych pokazów są krótkometrażowe filmy Magnusa von Horna (twórcy docenionego w Cannes) czy klasyki mistrzów kina m.in. „Był jazz” Feliksa Falka.

Poza Łodzią o Łodzi

Święto Łodzi Filmowej odbędzie się nie tylko online i w Łodzi, organizatorzy zaplanowali wizytę z projektem w Bełchatowie - 27 sierpnia i Wieluniu - 28 sierpnia. Jednodniowe wydarzenie złożone z bogatego programu warsztatów, spotkań i projekcji będzie odbywać się w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie i Wieluńskim Dom Kultury. Dzień rozpoczną #filmnews. Warsztaty dziennikarstwa filmowego, które poprowadzą związani z Uniwersytetem Łódzkim, Diana Dąbrowska i Michał Piepiórka - nagradzani krytycy filmowi młodego pokolenia, którzy znają meandry i tajemnice świata blogów, podcastów czy vlogów. Zapisy na stronie www.swietolodzifilmowej.pl

Święto Łodzi Filmowej. 75 lat historii kina jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi oraz środkom Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020".

Partnerami wydarzenia są: Szkoła Filmowa w Łodzi, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, DoubleTree by Hilton, Klub Wytwórnia, EC1 Łódź - Miasto Kultury w Łodzi, Łódź Film Commission, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Uniwersytet Łódzki, Wieluński Dom Kultury, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie. Organizator: Festiwal Kamera Akcja.

Czytany 417 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 sierpień 2020 10:58

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama