cinema.pl Festiwale

piątek, 07 sierpień 2020 11:22

Program 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO powracają do Radomia już 9 sierpnia. Festiwalowi towarzyszy nowe hasło przewodnie: „OD NOWA”. Przedstawiamy program wydarzeń zaplanowanych w ramach tegorocznej edycji.

 

„Pandemia COVID-19 ujawniła brak odporności na kryzys gospodarczy, który dotknął mocno nas wszystkich. Zaczynamy życie od nowa, w nowej rzeczywistości, na nowych warunkach, z nowymi ograniczeniami, ale i nowymi możliwościami. Od nowa budujemy świat, podnosimy z kolan sektor kreatywny, przemysł filmowy, który przecież na chwilę zamarł, wracamy do festiwali i organizowania wydarzeń promujących wolny dostęp do kultury” – podkreśla dyrektor festiwalu Karolina Adamczyk.

KAMERALNE LATO zaprasza na liczne wydarzenia przeznaczone dla radomskiej publiczności. W ramach festiwalu będzie można spotkać się z uznanymi przedstawicielami branży filmowej w ramach cyklu AKADEMIA ZAWODOWCÓW, wziąć udział w plenerowych pokazach klasyki kina policyjnego oraz obejrzeć najnowsze produkcje krótkometrażowe prezentowane w ramach konkursów festiwalowych w kinie ELEKTROWNIA.

Do tegorocznych konkursów zgłoszono 175 filmów, a komisja selekcyjna zakwalifikowała 20 filmów do Konkursu Głównego oraz 16 do Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. W tegorocznym programie KAMERALNEGO LATA zaplanowano m.in. pokazy plenerowe, seanse kinowe oraz kino samochodowe. Ważnym elementem festiwalu są także skierowane do młodzieży wyjątkowe wydarzenia edukacyjne: Międzynarodowe Warsztaty Filmowe FAST oraz warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ. Od kilku lat istotną częścią festiwalu są spotkania branży filmowej, w tym roku odbywające się pod szyldem SCRIPTMARKET.PRO, w ramach których zaplanowano panele dyskusyjne, case study nowych produkcji czy pitchingi.

W cyklu KAMERALNE LATO DZIECIOM zostaną zaprezentowane najciekawsze polskie animacje dziecięce, kształtujące wyobraźnię młodych ludzi. Wstęp na wszystkie projekcje będzie bezpłatny. Przed projekcjami odbędą się, jak co roku, prelekcje skierowane do dziecięcej widowni prowadzone przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wszystkie punkty programu odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na wydarzenia realizowane w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA i Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii ŁAŹNIA obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru wyłącznie w dniu wydarzenia w biurze festiwalowym w MCSW ELEKTROWNIA oraz w miejscu realizacji wydarzenia na 30 minut przed jego rozpoczęciem. Nie prowadzimy telefonicznej rezerwacji miejsc. Każdy widz może pobrać maksymalnie dwie wejściówki. Na pokazy plenerowe nie prowadzimy dystrybucji wejściówek – wstęp wolny, do momentu wyczerpania limitu miejsc. Teren realizacji seansów plenerowych otwarty każdorazowo na 30 minut przed projekcją (w przypadku kina samochodowego – na 60 minut przed rozpoczęciem seansu). Wstęp na Uroczystość Finałową wyłącznie na podstawie imiennych, potwierdzonych zaproszeń. Biuro festiwalowe w MCSW ELEKTROWNIA jest czynne od 12.00 do rozpoczęcia ostatniego wydarzenia w danym dniu.

PROGRAM

https://kameralnelato.pl/program-2020

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbywają się w Radomiu od 9 do 15 sierpnia.

 

Czytany 427 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 sierpień 2020 11:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama