cinema.pl Festiwale

piątek, 05 czerwiec 2020 12:34

Gala Industry. Pierwsze nagrody 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W piątek, 5 czerwca o godz. 21.00 rozpocznie się transmitowana na żywo w Internecie Gala Industry, podczas której poznamy pierwszych festiwalowych laureatów. Nagrody otrzymają także uczestnicy Doc Lab Poland - największego w Polsce programu skierowanego do filmowców-dokumentalistów, którego kolejna sesja zakończyła się właśnie w ramach jubileuszowego 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. 

 

W piątkowy wieczór poznamy m.in. laureata Nagrody Studentów Krakowa dla najlepszego filmu konkursowego. Jak co roku, również w ramach tej edycji gremium kilkunastu studentów filmoznawstwa wskaże najlepszy film spośród wszystkich zakwalifikowanych do festiwalowych konkursów. 

Ogłoszone zostaną także wszystkie nagrody specjalne, pozaregulaminowe oraz wyróżnienia. W ramach konkursu polskiego poznamy laureatów Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż, Nagrody im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne, Nagrody dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowanej przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych oraz Nagrody pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych za najlepsze zdjęcia ufundowanej przez Coloroffon Film i Naima Film. 

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście rekomendujących do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego. W piątkowy wieczór, poznamy wszystkich wskazanych przez Jury oraz KFF kandydatów, którzy otrzymają szansę na najważniejsze europejskie filmowe trofea. 

Ponadto ogłoszeni zostaną laureaci nagrody przyznawanej przez FICC czyli  Międzynarodową Federację Dyskusyjnych Klubów Filmowych w konkursie krótkometrażowym oraz laureaci Nagrody Jury Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) w konkursie dokumentalnym.. 

W drugiej części gali ogłoszone zostaną nagrody dla najlepszych projektów, które dopiero powstają -  animowanych prezentowanych na Animated in Poland oraz dokumentalnych w ramach programu Doc Lab Poland dla projektów w początkowej fazie rozwoju (Docs to Start) oraz projektów na etapie postprodukjcji (Docs to Go!)

Po części oficjalnej odbędzie się legendarne Industry Party, tym razem otwarte dla wszystkich. Po raz pierwszy w sieci dla KFF zagra DJ Edee Dee! Turntablista, mc, skreczer i producent z Krakowa, od 20 lat obracający talerze. Wychował się na hip-hopie, old-schoolowej elektronice, współpracował również z jazzmenami. Występował na wielu muzycznych festiwalach, komponował także muzykę do sztuk teatralnych. Od wielu sezonów jest oficjalnym didżejem Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Gala Industry oraz Industry Party będą wydarzeniami bezpłatnymi i otwartymi dla publiczności. Transmisje odbędą  się na stronie www.krakowfilmfestival.pl oraz w mediach społecznościowych Festiwalu. 

Uroczysta Gala zamknięcia Krakowskiego Festiwalu Filmowego, podczas której poznamy laureatów głównych nagród oraz nagrody publiczności odbędzie się w sobotę 6 czerwca o godz. 19.00. Wydarzenie poprowadzi na żywo Maciej Stuhr. 

Jubileuszowy 60. Krakowski Festiwal Filmowy odbywa się w całości w sieci! Najnowsze filmy dokumentalne, animowane i krótkie fabuły ze świata, oczekiwane polskie premiery, a także spotkania z twórcami są dostępne online, bez wychodzenia z domu. Szczegółowy program jest dostępny na stronie festiwalu www.krakowfilmfestival.pl  

60. Krakowski Festiwal Filmowy jest pierwszym w Polsce festiwalem filmowym, który odbywa się w całości online. 

Czytany 488 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 czerwiec 2020 12:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama