cinema.pl Festiwale

wtorek, 26 maj 2020 14:51

Wydarzenia branżowe MFF Nowe Horyzonty w wersji online już w lipcu!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na festiwalowe pokazy widzowie Nowych Horyzontów muszą czekać aż do listopada, ale przedstawiciele branży filmowej spotkają się wirtualnie już w lipcu na Polish Days, Studiu Nowe Horyzonty+ oraz, po raz pierwszy, w ramach prestiżowego First Cut Lab.

 

Zgłoszenia na Polish Days trwają tylko do 27 maja! Najważniejsze wydarzenie branżowe festiwalu, którego ideą jest prezentacja projektów nowych polskich filmów zagranicznej branży, odbędzie się w dniach 27-29 lipca. W zeszłorocznej edycji pokazywane były między innymi nominowane do Oscara „Boże Ciało” Jana Komasy, wyselekcjonowane przez SXSW w Austin „Maryjki” Darii Woszek czy pokazywany w San Sebastián „Smak Pho” Mariko Sagi. Organizatorzy będą korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, na których oparte są najważniejsze tegoroczne wydarzenia branżowe światowych festiwali z canneńskim Marché du Film na czele. Wirtualna formuła pozwoli na udział jeszcze większej liczby zagranicznych gości – zainteresowanie programerów światowych festiwali, agentów sprzedaży i dystrybutorów jest bardzo duże. Współorganizatorem wydarzenia jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Do 31 maja trwają zgłoszenia reżyserów i producentów, którzy w ramach Studia Nowe Horyzonty+ będą pracować pod okiem grupy ekspertów (międzynarodowi agenci sprzedaży, wykładowcy najważniejszych programów szkoleniowych w Europie) nad promocją i komunikacją swoich projektów filmowych oraz sztuką pitchingu. Warsztaty i wykłady odbędą się w wersji online w dniach 24-27 lipca. Partnerami wydarzenia są: EAVE oraz London Film Academy, współorganizatorem Creative Europe Desk Polska.

 

Po raz pierwszy w ramach MFF Nowe Horyzonty twórcy filmów w fazie montażu mogą wziąć udział w programie First Cut Lab, pracując nad swoim projektem z najlepszymi ekspertami światowej branży filmowej w ramach unikalnych, niezwykle intensywnych warsztatów. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 27 maja.

Czytany 454 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 maj 2020 11:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama