cinema.pl Festiwale

środa, 13 maj 2020 11:01

WIOSNA FILMÓW pierwszym w Polsce festiwalem filmów fabularnych ONLINE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

26. edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW odbędzie się w tym roku w dniach 29 maja - 7 czerwca, jednocześnie w ponad 40 kinach w całej Polsce. Wyjątkowo, ze względu na panującą sytuację, impreza została przeniesiona do sieci. Tym samym, będzie to pierwszy w Polsce festiwal filmów fabularnych zorganizowany całkowicie online. Wydarzenie odbędzie się na największej na świecie platformie, zrzeszającej kilkadziesiąt kin studyjnych - MOJEeKINO.PL.

 

Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 PLN.  

WIOSNA FILMÓW zorganizowana zostanie na powstającej właśnie platformie MOJEeKINO.PL, która wystartuje 21 maja. MOJEeKINO.PL to największe na świecie wirtualne kino, zrzeszające w tej chwili kilkadziesiąt kin. Dzięki tej idei WIOSNA FILMÓW jako pierwszy w Polsce festiwal filmów fabularnych zorganizowany będzie całkowicie w sieci. Wydarzenie odbędzie się w tym samym czasie, w ponad 40 kinach studyjnych z całego kraju, które nawiązały współpracę z platformą MOJEeKINO.pl. Do tej pory festiwal organizowany był w kwietniu w Warszawie, następnie w maju i czerwcu gościł w wybranych kinach i miastach.  

 

"Zależało nam na utrzymaniu ciągłości funkcjonowania festiwalu, imprezy z 25-letnią tradycją. Przez długi czas zastanawialiśmy się jak zaadaptować jego formułę do nowej sytuacji. Z pomocą przyszło nam Stowarzyszenie Kin Studyjnych, które uruchamia platformę wirtualnego kina. Dzięki temu możemy przenieść nasze wydarzenie do sieci"  - mówi Maciej Zabojszcz, dyrektor festiwalu WIOSNA FILMÓW. 

 

Przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery. Filmy jak zwykle prezentowane będą w pasmach tematycznych: Triumfatorzy, Nagrodzone kreacje aktorskie, Mistrzowie reżyserii, Faworyci publiczności, Docenione przez krytyków oraz rewelacje festiwali. 

 

„WIOSNA FILMÓW jest wydarzeniem umożliwiającym polskiej publiczności zobaczenie i samodzielną ocenę filmów, pokazywanych na festiwalach filmowych na całym świecie. Dajemy możliwość uczestnictwa w tym, co wyznacza trendy w kinie artystycznym, często mało obecnym w głównym obiegu kinowym w Polsce. Jak co roku szykujemy dla widzów sporo dobrego kina” - mówi Michał Myśliński, dyrektor programowy i główny selekcjoner WIOSNY FILMÓW.– „Cieszy nas fakt, że dzięki platformie MOJEeKINO.PL możemy dotrzeć z naszym repertuarem do znacznie większej publiczności i szerzyć kino arthousowe wśród osób, które do tej pory z różnych względów nie mogły uczestniczyć w naszym wydarzeniu.”

 

WIOSNA FILMÓW wystartuje już 29 maja i potrwa 10 dni. 

 

Już w najbliższych dniach podanych zostanie więcej szczegółów oraz pierwsze tytuły filmów, jakie będzie można zobaczyć na  festiwalu.

 

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia wkrótce. 

 

Więcej informacji na stronach:

www.wiosnafilmow.pl

www.facebook.com/wiosnafilmow

a także od 21 maja na www.mojeekino.pl

Czytany 517 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 maj 2020 12:30

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama