cinema.pl Festiwale

czwartek, 07 maj 2020 17:46

FESTIWAL EnergaCAMERIMAGE W TORUNIU WYRÓŻNIONY!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Z radością informujemy, że Festiwal EnergaCAMERIMAGE znalazł się w najnowszym zestawieniu 50 festiwali filmowych wartych odwiedzenia w 2020 roku. Plebiscyt został przeprowadzony przez prestiżowy amerykański magazyn branżowy MovieMaker oraz platformę FilmFreeway. W rankingu uwzględnione zostały wydarzenia filmowe z całego świata, w tym tylko trzy odbywające się w Polsce, co napawa nas tym większą dumą i satysfakcją.

 

Po wszystkich wątpliwościach związanych z podjętym ryzykiem zmiany lokalizacji Festiwalu i przeniesienia go do Torunia, wyróżnienie to dodało nam wiatru w żagle, a poczucie dobrze wykonanego zadania uświadczyło w przekonaniu, że była to decyzja słuszna. Koniec końców Toruń okazał się dla nas wszystkich szczęśliwym miejscem.

Zeszłoroczna edycja EnergaCAMERIMAGE okazała się wielkim sukcesem. Spośród 220 filmów zaprezentowanych w Toruniu, wiele zdobyło międzynarodowy rozgłos i uznanie zarówno wśród publiczności, jak i krytyków. Odwiedziły nas takie znakomitości kina jak Darren Aronofsky, John Bailey, Danny DeVito, Mike Figgis, Richard Gere, Peter Greenaway, Josh Hartnett, Agnieszka Holland, Carol Littleton, Lech Majewski, Edward Norton, Robert Richardson, Jan Roelfs, Alik Sakharov, Lawrence Sher, Vittorio Storaro, Quentin Tarantino i wielu, wielu innych. Obok projekcji filmowych goście festiwalowi mogli uczestniczyć w szeregu inspirujących wydarzeń towarzyszących, takich jak konferencje, seminaria, warsztaty, panele dyskusyjne oraz mniejsze i większe spotkania, rozlokowane w aż pięciu głównych lokalizacjach festiwalowych, a wieczorami bawić się w festiwalowym klubie oraz na licznych bankietach i kolacjach firmowych.

Wszystkie te zalety dostrzegł zespół MovieMakera oraz FilmFreeway odpowiedzialny za tegoroczny ranking. W uzasadnieniu wyboru możemy bowiem przeczytać, że obok wielkich nazwisk, które gościły na naszym Festiwalu, regularnie odwiedzają nas również przedstawiciele wiodących firm branżowych z całego świata, które rozdają karty w światowej produkcji filmowej. Z tego też względu EnergaCAMERIMAGE stanowi znakomite miejsce spotkań i wymiany myśli twórczych zarówno dla aspirujących, jak i doświadczonych filmowców czy po prostu miłośników kina, przyjeżdżających do nas ze wszystkich zakątków globu. Autorzy rankingu docenili też bogaty program wydarzeń towarzyszących, jak również festiwalowy market sprzętu, na którym rokrocznie prezentowane są wszelkie technologiczne nowinki związane z produkcją filmową. Nie do przecenienia jest również piękno toruńskiej starówki, która stworzyła znakomite tło dla festiwalowych wydarzeń, nadając im charakterystycznego klimatu nie do podrobienia.

Pobierz obrazki

Cały ranking do przeczytania TUTAJ (grafika © EnergaCAMERIMAGE)

Mimo trudnych czasów, w których wszystkim nam przyszło funkcjonować, głęboko wierzymy, że damy radę przezwyciężyć wszystkie trudności, jakie przed nami stoją i spotkamy się w Toruniu również w tym roku, ocieplając chłód listopadowych dni (oraz  nocy) na 28. edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE, którą zdecydowanie warto odwiedzić. Trzymajcie za nas kciuki i miejmy nadzieję do zobaczenia!

 

28. edycja Festiwalu EnergaCAMERIMAGE jest zaplanowana na dni 14-21 listopada 2020 roku, w Toruniu.

Czytany 379 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 maj 2020 17:49

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama