cinema.pl Festiwale

sobota, 18 styczeń 2020 12:36

Bartosz Kruhlik najlepszym reżyserem na festiwalu w Pune

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Bartosz Kruhlik, twórca "Supernovej", otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera w konkursie głównym prestiżowej sekcji WORLD CINEMA podczas 18 edycji PIFF PUNE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL w Indiach. Film powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka.

 

Jury podjęło decyzję o przyznaniu nagrody dla najlepszego reżysera filmu zagranicznego Bartoszowi Kruhlikowi za „utrzymany w mistrzowskim tempie, z mocną grą aktorską, świetnie zrealizowany film <Supernova>, porywającą opowieść o tragicznej stracie, o odpowiedzialności i odkupieniu”. To jedna z dwóch nagród w tym konkursie.

Pune International Film Festival (PIFF) w Punie w stanie Maharasztra to jeden z największych indyjskich festiwali filmowych. - Gdy dowiedziałem się o nagrodzie za Najlepszą Reżyserię na festiwalu w PUNE, radość mieszała się z niedowierzaniem. To był bardzo mocno obsadzony konkurs, z tytułami które zaistniały już na największych światowych festiwalach, od Cannes przez Wenecję aż po Toronto. Sam fakt że startowaliśmy w konkursie głównym, był dla nas wyróżnieniem – mówi Bartosz Kruhik. – Obecny na festiwalu aktor Michał Pawlik mówił mi, że tamtejsza publiczność w trakcie pokazu bardzo żywo reagowała, po seansie widzowie podchodzili do niego i pytali, czy historia jest prawdziwa. Nie mogli uwierzyć, że tam mają te same problemy, co my tutaj. To bardzo cieszy, bo potwierdza że mimo różnic kulturowych, film jest uniwersalny i komunikuje się z widzem na całym świecie.

18. Pune International Film Festival trwał w dniach 9-16 lutego 2020 roku. W konkursie WORLD CINEMA startowało łącznie 14 filmów.

To już kolejne wyróżnienie dla Bartosza Kruhlika, po nagrodzie za najlepszy debiut na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Bartosz Kruhlik został nominowany do Paszportów Polityki a także do nagrody „Odkrycie Empiku”. Film znalazł się na drugim miejscu najwyżej ocenianych filmów konkursowych FPFF w Gdyni w rankingu miesięcznika "Kino", wyróżniła go również polska sekcja FIPRESCI przyznająca Złote Taśmy. Polskim dystrybutorem filmu jest Forum Film Poland, za granicą film reprezentuje Izabela Kiszka-Hoflik (IKH Pictures Promotion). Koproducentem "Supernovej" jest Canal+ Polska. Film powstał w ramach pierwszej edycji Programu "60 Minut", dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Premiera filmu odbyła się 22 listopada 2019 roku.

Czytany 355 razy Ostatnio zmieniany sobota, 18 styczeń 2020 13:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama