cinema.pl Festiwale

piątek, 17 styczeń 2020 12:32

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty w ramach 20. MFF Nowe Horyzonty

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

 

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty w ramach 20. MFF Nowe Horyzonty.

 

 

20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 23 lipca – 2 sierpnia 2020 roku we Wrocławiu. Najważniejszą sekcją festiwalu ponownie będzie Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty – platforma służąca prezentacji kina artystycznego, wykraczającego poza granice konwencjonalnego filmu. Czekamy na oryginalne, autorskie fabuły, dokumenty, eseje, animacje – eksperymentujące z formą i językiem filmowym, będące w dialogu (a czasem sporze) z tradycją i mistrzami; zmuszające do radykalnej zmiany perspektywy, prowokacyjne i prowokujące do myślenia.

W Konkursie mogą brać udział filmy o czasie trwania powyżej 60 minut, zrealizowane po 1 stycznia 2019 roku, nieprezentowane wcześniej w Polsce na pokazach publicznych. Organizatorzy festiwalu preferują premiery światowe, międzynarodowe i europejskie. Najlepszy film otrzyma nagrodę Grand Prix oraz 15 tysięcy euro. Swoją nagrodę przyzna również festiwalowa publiczność.

Zgłoszenia filmów przyjmowane są na stronie internetowej festiwalu nowehoryzonty.pl do 22 marca 2020 roku. Zapraszamy również do zgłaszania filmów do sekcji pozakonkursowych, w tym sekcji Shortlista, poświęconej polskim filmom krótkometrażowym.

 

Film można zgłosić tutaj.

https://www.nowehoryzonty.pl/industry/entryForm.do?sldl=780_2550

Czytany 265 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 styczeń 2020 12:51

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama