cinema.pl Festiwale

czwartek, 31 październik 2019 14:37

Simon Pegg, gwiazda serii "Mission: Impossible", gościem 10. American Film Festival we Wrocławiu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Sierżant Nicholas Angel w Hot Fuzz – Ostrych psach, Komandor Porucznik Montgomery Scott w Star Treku i Benji Dunn – genialny haker z trzech części Mission: Impossible – we wszystkie te postaci wcielił się Simon Pegg, wszechstronny aktor, który – oprócz znakomitych ról w kasowych przebojach – często występuje także w filmach niezależnych. Pegg będzie gościem jubileuszowej edycji American Film Festival we Wrocławiu, gdzie opowie o pracy na planie Utraconych fal (Lost Transmissions), debiutu fabularnego Katharine O’Brien, prezentowanego w konkursowej sekcji Spectrum. Bilety już w sprzedaży!

 

Simon Pegg to jeden 30 gości, którzy przyjadą na tegoroczny AFF. Widzowie festiwalu będą mieli okazję spotkać się także z Arim Asterem, który zaprezentuje we Wrocławiu wersję reżyserską Midsommar. W biały dzień i porozmawiać z laureatami Indie Star Award – Markiem Webberem, bohaterem jednej z retrospektyw oraz Jayem Van Hoyem, producentem m.in. The Lighthouse. Na festiwal przyjadą także: Riley Stearns, reżyser Sztuki samoobrony (Art of Self-Defense) – przewrotnej, czarnej komedii z Jessem Eisenbergiem w roli głównej, Michael Tyburski, autor Brzmienia ciszy (The Sound of Silence), gdzie Peter Sarsgaard wciela się w „stroiciela domów”, czy Zachary Spicer, aktor i producent filmu Pani Jasność (Ms. White Light). Po raz drugi festiwal będzie gościć Alistaira Banksa Griffina, autora Godziny wilka (The Wolf Hour) z Naomi Watts, który odwiedził już Wrocław w 2011 roku z filmem Dwie bramy snu (Two Gates of Sleep).

Tradycyjnie na American Film Festival pojawi się silna reprezentacja reżyserek i producentek filmowych z USA, reprezentujących filmy z konkursu Spectrum. W ramach tegorocznej edycji AFF będzie można spotkać m.in.: Haroulę Rose, która zaprezentuje swój debiut – Nad pewną rzeką (Once Upon a River) ukończony w ramach programu US in Progress, Isabel Sandoval, autorkę brawurowego Lingua Franca, Monique Walton, producentkę Byka (Bull), wspomnianą już Katharine O’Brien, reżyserkę Utraconych fal (Lost Transmissions) oraz Magdalenę Zyzak, która wspólnie z Zacharym Colterem pokaże swoje dwa najnowsze filmy – Wielki Mur Meksykański (The Wall of Mexico) i Gdy będę ćmą (When I'm a Moth).

 

Do Wrocławia przyjadą także autorki i autorzy znakomitych dokumentów: Alexandre O’Philippe, reżyser Wspomnienia – genezy Obcego (Memory – The Origins of Alien) – historii o kulisach powstawania kultowego dzieła Ridleya Scotta, Michael Beach Nichols, twórca Klauna Wrinklesa (Wrinkles the Clown) – opowieści o „koszmarze na zamówienie”, a także Patrick Bresnan, reżyser Pahokee – wnikliwej analizy społecznej współczesnej Ameryki na przykładzie niewielkiego miasteczka na Florydzie.

Sprawdź program:

https://www.americanfilmfestival.pl/menu.do?m=program

 

 

 

***

 

Bilety na poszczególne filmy dostępne są na www.americanfilmfestival.pl i w kasach Kina Nowe Horyzonty. 10. American Film Festival odbędzie się w dniach 5-11 listopada 2019.

Czytany 376 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 październik 2019 14:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama