cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 07 październik 2019 14:25

"Obraz pożądania" - polska premiera na Tofifest!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Polska premiera filmu „Obraz pożądania” („The Burnt Orange Heresy”), który zamykał tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji, ze świetnymi kreacjami Claesa Banga, Elizabeth Debicki, Micka Jaggera i Donalda Sutherlanda uświetni program 17. edycji Tofifest, który odbędzie się w dniach 19-27 października w Toruniu.

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę.

James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

 

W rolach głównych zobaczymy Claesa Banga, doskonale znanego widzom z filmu „The Square”, za rolę w którym otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego aktora. Partnerują mu - wokalista kultowego zespołu Rolling Stones oraz Donald Sutherland, którego widzowie pokochali za wybitne kreacje w „Złocie dla zuchwałych”, serii „Igrzyska śmierci” czy niedawno w serialu Danny’ego Boyle’a „Trust”. Podczas tegorocznego MFF w San Sebastian Donald Sutherland odebrał nagrodę za całokształt twórczości.

 

Film w kinach w 2020 r. Best Film jest polskim dystrybutorem filmu. 

 

17. Festiwal Filmowy Tofifest odbędzie się w dniach 19-27 października 2019 r.

Więcej informacji na stronie www.tofifest.pl 

Czytany 590 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 październik 2019 15:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama