cinema.pl Festiwale

piątek, 04 październik 2019 16:58

Krzysztof Globisz ze Złotym Aniołem za całokształt twórczości

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Aktorska dobra passa trwa zazwyczaj chwilę. Pięć minut popularności, bycia idolem, rozdawania kart. Ale utrzymanie jakości grania na najwyższym poziomie i zdobywanie szczerego aplauzu widzów przez lata kariery to cecha nielicznych. Wśród nich niewątpliwie jest Krzysztof Globisz, który otrzyma Złotego Anioła Tofifest za całokształt twórczości.

 

Scena jest jego absolutnym żywiołem. Odkąd tylko się na niej pojawił jako młody absolwent krakowskiej PWST, rozkochał w sobie widzów, skradł serca krytykom i zauroczył branżę. Od tamtej pory stworzył dziesiątki wybitnych kreacji scenicznych i filmowych, które na zawsze zapisały się w kanonie i zmieniły postrzeganie aktorstwa.

Globisz nadał mu lekkości i delikatności przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wiarygodności. Za imponujący dorobek, magnetyzm, charyzmę i zacięcie chcemy wręczyć mu naszą nagrodę.

Grał u największych. U Krzysztofa Kieślowskiego wcielił się w niezapomnianego adwokata Balickiego w „Krótkim filmie o zabijaniu”. U Andrzeja Wajdy oddał tragizm postaci Amara w „Dantonie”, wygrał też dostojność majora Płuta w „Panu Tadeuszu”. U Władysława Pasikowskiego w „Operacji Samum” ociekał testosteronem jako „Grubas”, oficer służb wywiadowczych. Największą popularność przyniosła mu zaś rola anioła Giordano w dylogii Artura „Barona” Więcka „Anioł w Krakowie” i „Zakochany Anioł”. Każda z tych kreacji to inna twarz Krzysztofa Globisza.

Dziś jest autorytetem dla młodych adeptów zawodu, ale też dla nas, jego oddanych fanów, którym zaimponował walką o powrót do zdrowia po udarze mózgu. Niestrudzony, charyzmatyczny laureat odbierze statuetkę Złotego Anioła za całokształt twórczości na gali zamknięcia 17. edycji MFF Tofifest w Toruniu już 26 października.

17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest odbędzie się w dniach 19-27 października 2019. Więcej informacji na stronie www.tofifest.pl oraz na Facebooku http://www.facebook.com/tofifest.

Foto: Dariusz Senkowski

Czytany 452 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 październik 2019 17:09

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama