cinema.pl Festiwale

piątek, 04 październik 2019 12:21

„Proxima” z Nagrodą Specjalną Jury na MFF w San Sebastian

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Proxima” – film w reżyserii Alice Winocour, z Evą Green i Mattem Dillonem w rolach głównych – otrzymał Nagrodę Specjalną Jury podczas zakończonego w sobotę 67. MFF w San Sebastian. Tegorocznemu Jury przewodniczył Neil Jordan. Best Film jest polskim dystrybutorem filmu.

 

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima” jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

Film w polskich kinach 24 stycznia 2020.

Czytany 604 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 październik 2019 12:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama