cinema.pl Festiwale

środa, 18 wrzesień 2019 12:31

EnergaCAMERIMAGE z Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

26. edycja Festiwalu EnergaCAMERIMAGE została uhonorowana Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Wydarzenie Filmowe. Wczoraj, w ramach 44. Edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, odbyła się uroczystość rozdania nagród, na której obecny był Dyrektor Festiwalu, Marek Żydowicz. Odbierając nagrodę, Dyrektor Festiwalu zadedykował ją mieszkańcom Torunia.

 

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie odznaczenia, których celem jest wyróżnienie szczególnych osiągnięć osób i instytucji wspierających rozwój polskiej kinematografii, promujących jej dorobek, ułatwiających społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej. Nagrody przyznawane są od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty oraz osoby działające w sektorze kultury.

Festiwal został wyróżniony przez Instytut już po raz trzeci: podczas pierwszej edycji w 2008 roku otrzymał nagrodę w kategorii Międzynarodowe Wydarzenie Filmowe, a w roku 2012 - Nagrodę Specjalną.

 

Więcej informacji na stronie https://www.pisf.pl/aktualnosci/laureaci-12-nagrod-pisf

Czytany 526 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 wrzesień 2019 12:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama