cinema.pl Festiwale

czwartek, 22 sierpień 2019 18:00

Już za miesiąc 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zaczynamy odliczanie, bowiem już 21 września, po raz szósty zaprosimy na święto młodych i najmłodszych widzów, czyli 6. MFF Kino Dzieci. W programie festiwalu ponad 150 filmów z całego świata, prezentowanych w ramach ośmiu sekcji. Festiwal otworzy projekcja „Słynnego najazdu niedźwiedzi na Sycylię”, najnowszego dzieła Lorenzo Mattottiego, wspaniałej animacji, która swoją premierę miała podczas tegorocznego festiwalu w Cannes i pokazywana była na festiwalu w Annecy. Ogłoszenie całego programu i start sprzedaży biletów 3 września.

 

W Konkursie głównym festiwalu pokażemy 9 filmów pełnometrażowych dla widzów w wieku od 4 do 12 lat, aż 6 z nich to polskie premiery. Ta sekcja będzie do obejrzenia we wszystkich festiwalowych miastach, gdzie publiczność nagrodzi najlepszy film festiwalu statuetką Kwiatu Paproci. Swoją nagrodę przyznają także składy jurorskie: dziennikarzy, twórców, ECFA oraz SKSiL. W Warszawie i Wrocławiu w Konkursie filmowych odkryć (7 tytułów i aż 5 premier) widzowie zobaczą m.in. „Pierwsze pożegnanie” w reż. Liny Wong, film który zdobył już nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia w sekcji Generation Kplus na Berlinale 2019 i tytuł najlepszego filmu na Tokyo International Film Festival 2018. Filmy z obu sekcji konkursowych będą wyświetlane z angielskimi napisami.

 

A co zobaczymy w pozostałych sekcjach? Odbędziemy sentymentalną podróż do polskiej klasyki kina młodego widza, za sprawą przeglądu filmów Stanisława Jędryki, zajrzymy do Włoch, dzięki sekcji narodowej – Ciao Italia! Nie zabraknie także prezentacji filmów, które podczas ubiegłorocznego Kina Dzieci spodobały się najbardziej – to w sekcji Panorama. Za sprawą Kina Dzieci z nosem w książkach swoją premierę będą miały nowe odcinki przygód Żubra Pompika i Wikinga Tappiego, czeka nas również odsłona drugiego sezonu „Przytul mnie”. Wraz z festiwalem rośnie też nasza publiczność, z tego powodu proponujemy nową sekcję – Klasyka Kina Dzieci. Jest to wybór ulubionych przez widzów filmów ze wszystkich poprzednich edycji. Do obejrzenia będą przygody dzieci z Bullerbyn oraz Kacpra i Emmy czy Lassego i Mai i ich Biura Detektywistycznego.

 

Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i gośćmi specjalnymi, seanse z muzyką na żywo oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Po raz pierwszy 6. MFF Kino Dzieci wychodzi poza kino by spotkać się na seansach specjalnych z młodymi pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka i Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Korzystając ze wskazówek Fundacji Pomoc Autyzm, przygotowaliśmy także pokazy przyjazne sensorycznie.

 

W tej edycji nie zabraknie również festiwalowych spotkań przeznaczonych dla rodziców, opiekunów i nauczycieli w ramach cyklu Kino Dzieci o wychowaniu. Podczas inaugurującego wykładu Wojciech Eichelberger – psychoterapeuta i trener, opowie jak rozmawiać z dziećmi o trudnych emocjach. Zaprosimy także na spotkania ze specjalistkami z Instytutu Edukacji Pozytywnej oraz bezpłatne oprowadzanie połączone z warsztatem w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, na temat odbioru sztuki przez dzieci.

 

Festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie Warsaw Kids Film Forum, czyli międzynarodowe wydarzenie branżowe, poświęcone filmom serialom dla młodych widzów. W ostatnich edycjach forum zgromadziło ponad 300 przedstawicieli polskiej i międzynarodowej branży filmowej: agentów sprzedaży, dystrybutorów, telewizji, producentów i twórców filmowych oraz instytucji finansujących.  

 

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. 

 

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto st. Warszawa, Kreatywna Europa

 

Patroni medialni: AMS, Co Jest Grane 24, Czas Dzieci, Wysokie Obcasy, Książki. Magazyn do czytania, Filmweb, Film New Europe, Going, Kino, Lubimy czytać, Ładne Bebe, Nasze Miasto, Przedszkola.edu.pl, Radio TOK FM, Ryms, Wirtualna Polska

 

Partner główny: VOX

 

Więcej informacji: kinodzieci.pl

 

Czytany 400 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 sierpień 2019 18:02

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama