cinema.pl Festiwale

środa, 07 sierpień 2019 16:23

Serialowo w Toruniu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

31 sierpnia br odbędzie się szósta edycja Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt (Toruń, Dwór Artusa). Zgodnie z przyjętym założeniem corocznej zmiany głównego tematu, tym razem motywem przewodnim będą „Seriale”, czyli szeroko pojęte serie i ich twórcy, dostarczający odbiorcom emocji i kulturalnych przeżyć. 

 

Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt to odbywająca się od 2014 roku cykliczna impreza poświęcona kulturze popularnej. Festiwal oferuje uczestnikom to, czego nie będą mogli doznać na koncercie czy w kinie – bezpośredni kontakt z artystami. Tysiące zadowolonych fanów nie tylko zobaczyło u nas swoich idoli na żywo, ale także mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, wziąć autograf, a nawet z widowni zadać własne pytanie. Zapraszani goście to przedstawiciele czołówki aktualnie obowiązujących trendów kultury popularnej (telewizji, radia, kina, Internetu, literatury).

Mamy swoje Nagrody wręczane przy każdej edycji. Główne to Złoty Puchar oraz Nagroda im. Dra Tomasza Marciniaka, która jest jedyną w kraju nagrodą przyznawaną za najwartościowsze teksty naukowe, popularnonaukowe i publicystyczne poświęcone tematyce komiksu (fundatorem Nagrody jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki), a organizatorzy jak zawsze robią wszystko, by kultura łączyła pokolenia. Taki właśnie jest DwuTakt – otwarty na publiczność w każdym wieku.

 

Ostatni dzień wakacji będzie najfajniejszy, pod warunkiem, że spędzi się go razem z toruńskim DwuTaktem! U nas będzie można zobaczyć Gwiazdy w dzień! 

Trochę o programie:

Główne punkty to spotkania z gwiazdami polskich serii telewizyjnych. Między innymi:

Kamil Nożyński – główna rola w serialu “Ślepnąc od świateł”.  Z grupą Dixon 37 wydał również trzy płyty jako raper i wokalista. Każda z nich uzyskała status “Złotej płyty”.

Artur Barciś - aktor znany z kultowej już roli Norka w serialu "Miodowe Lata", czy z serialu "Ranczo".

Henryk Gołębiewski - w 2003 nagrodzony Złotą Kaczką za główną rolę w filmie “Edi”. Znany między innymi z ról w „Świat według Kiepskich”,  "Lombard. Życie pod zastaw”, “Podróż za jeden uśmiech” oraz “Stawiam na Tolka Banana”.

Mieczysław Hryniewicz - znany z głównej roli serialu „Zmiennicy” i roli Włodka Zięby w „Na wspólnej”.

Jarosław Boberek - głos króla Juliana z serialu "Pingwiny z Madagaskaru"

Kolejne atrakcje festiwalu to między innymi:

Strefa kryminału z gwiazdami: Robert Małecki („Wada”), Wojciech Chmielarz (”Żmijowisko”)

Panel prowadzony przez Roberta Wichrowskiego - głównego reżysera seriali TVN, oraz najważniejszej montażystki TVP Beaty Barciś (m.in. „Rodzinka.pl”). Będzie to odegranie scen z popularnych seriali z udziałem torunian po wstępnym castingu w asyście profesjonalnych aktorów.

Strefa seriali PRL prowadzona przez operatora i reżysera filmu “Grzesiuk, chłopak z ferajny” Mateusza Szlachtycza oraz scenarzystę serialu “Ojciec Mateusz” Michała Kalickiego. Jednym z punktów będzie rozmowa z Iloną Łepkowską – królową polskich seriali znaną z „M jak miłość”, „Klan”, „Nigdy w życiu”, „Nie kłam kochanie”, „Korona królów” oraz Zdzisławem Wardejnem, aktorem w „Ekstradycji”, „Koglu-Moglu”, “Na dobre i na złe”, czy „Zmiennikach”.

Warsztaty scenopisarskie prowadzone przez scenarzystów “Chłopaki nie płaczą”, “Poranek kojota” Mikołaja Korzyńskiego oraz “Ojca Mateusza” Michała Kalickiego.

Warsztaty aktorskie „Jak sprzedać własną osobowość za pomocą cudzego tekstu” prowadzone przez Zdzisława Wardejna oraz Laurę Sonik – reżyserkę teatralną.

Strefa dubbingu: Grzegorz Pawlak - najpopularniejszy polski dubbingowiec, m.in. głos Dartha Vadera czy Skippera z „Pingwinów z Madagaskaru” oraz Natalia Litwin, autorka popularnego bloga „Widzę głosy”. Gość specjalny to Michał Przybył (studio PRL dubbingujące najpopularniejsze gry!)

Strefa najnowszych gier konsolowych oraz retro! Pokazy i turnieje z nagrodami

Strefa superbohaterska, gdzie najbardziej znani eksperci w temacie komiksu superbohaterskiego opowiedzą m.in. o seriach związanych z Batmanem, który w tym roku obchodzi jubileusz (80 lat!) oraz wiele innych ciekawych paneli, warsztatów i atrakcji (kino, cosplay, panele gier planszowych oraz spotkanie z twórcą największego i najlepszego escape roomu w Polsce!)

Na warsztaty będą obowiązywały wcześniejsze zapisy (limit miejsc!)

Miejsce i data:

VI Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt

Toruń, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6

31 sierpnia (9:30 - 20:30). Do tego dodatkowe dwa dni (29 i 30 sierpnia) spotkań warsztatowych

Trochę więcej informacji o nas:

https://pl.wikipedia.org/wiki/DwuTakt_%28festiwal%29

http://www.komiksisatyra.pl/muzeum/dwutakt

Czytany 755 razy Ostatnio zmieniany sobota, 07 wrzesień 2019 10:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama