cinema.pl Festiwale

czwartek, 07 marzec 2019 23:50

POWRÓT FESTIWALU CAMERIMAGE DO KORZENI!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dzisiaj w Toruniu i w świecie filmowym pojawiła się informacja, iż 27. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE odbędzie się w dniach 9-16 listopada 2019 roku w Toruniu.

 

Dla niektórych z widzów będzie to nowe, nieznane miejsce, dla organizatorów jednak powrót do korzeni – zarówno festiwalu, którego pierwsze siedem edycji odbyło się jeszcze w XX wieku właśnie w Toruniu, jak i organizującej to wydarzenie Fundacji Tumult, która do dzisiaj ma w tym mieście swoją siedzibę. Organizatorzy pracują wspólnie z władzami Miasta Torunia oraz wszystkimi starymi i nowymi partnerami nad nową edycją.

Duża część z Państwa brała udział w wielu pamiętnych, na różne sposoby wyjątkowych, edycjach Festiwalu CAMERIMAGE, w trakcie których twórcy festiwalu podzielili się z Wami tysiącami ciekawych filmów o wielkich walorach wizualnych i zaprosili na setki spotkań, wystaw i wydarzeń towarzyszących. Przez ostatnie 26 lat Festiwal CAMERIMAGE ewoluował na dziesiątki różnych sposobów, potwierdzając raz i na zawsze swą ogólnoświatową markę. Przenosiny tak dużego wydarzenia kulturalnego stawiają przed nami wszystkimi ogromne wyzwania, niemniej jednak, jesteśmy przekonani, że zmiany organizacyjne nie odbiją się w żaden sposób na jakości oraz różnorodności festiwalu. Wręcz przeciwnie – czujemy, że dostaliśmy zastrzyk nowej energii, którą przekujemy w udaną, 27. edycję CAMERIMAGE. I nade wszystko głęboko wierzymy w słowa napisane niegdyś przez Wisławę Szymborską: Każdy przecież początek, to tylko ciąg dalszy. 

 

Zapraszamy w dniach 9-16 listopada do Torunia na 27. edycję festiwalu CAMERIMAGE! 

Czytany 462 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 marzec 2019 12:54

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama