cinema.pl Festiwale

środa, 11 kwiecień 2018 12:40

Rusza nabór filmów do konkursów festiwalu Tofifest'2018

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Rozpoczynamy nabór zgłoszeń filmów do konkursów na 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2018. Złote Anioły można będzie wygrać w dwóch konkursach międzynarodowych i w konkursie na najlepszy film polski. Tofifest 2018 odbędzie się w dniach 20 - 28 października w Toruniu.Zgłoszenia filmów przyjmowane są do dwóch konkursów międzynarodowych: Konkursu ON AIR - dla pełnometrażowych debiutów i drugich filmów fabularnych, Konkursu SHORTCUT - dla filmów krótkometrażowych w tym fabularnych, dokumentalnych i animowanych.

Filmy można zgłaszać również do konkursu polskiego - FROM POLAND, dedykowanego polskim filmom pełnometrażowych (fabuła, dokument).

Zwycięzcy otrzymają Złote Anioły Tofifest oraz nagrody pieniężne.

Wśród zwycięzców w roku ubiegłym znalazły się m.in. takie obrazy jak “Jeszcze nie koniec” w reżyserii Xaviera Legranda - Grand Prix konkursu ON AIR, “Macierzyństwo” Mariam Khatchvani - Srebrny Anioł ON AIR, “Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego - Złoty Anioł w konkursie FROM POLAND i “Nauka” Emi Buchwald – Złoty Anioł SHORTCUT. Filmy ocenia Jury Główne, w którym zasiadają wybitne osobowości europejskiego kina oraz dwa, młode składy jurorskie: Jury Młodzieżowe i Jury Studenckie.

Tofifest nazywany od lat „niepokornym festiwalem”, koncentruje się na kinie, które nie boi się mówić o trudnych sprawach współczesnego świata i problemach współczesnych ludzi. Wśród gości festiwalu znaleźli się Geraldine Chaplin, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Emanuelle Seigner, Julian Sands, Joey Pantoliano, Ulrich Seidl, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Janusz Gajos, Wojciech Smarzowski, Małgorzata Szumowska i wielu innych.

Deadline zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2018 roku, a więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy filmów i regulamin znajdują się na stronie festiwalu.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Do zobaczenia w Toruniu!

Czytany 443 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 maj 2018 22:32

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama