cinema.pl Festiwale

piątek, 16 marzec 2018 13:51

Rozdanie Azjatyckich Nagród Filmowych już 17 marca

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pięć Smaków będzie jedynym przedstawicielem polskich mediów i festiwali na wyjątkowym dla świata azjatyckiego filmu wydarzeniu: dorocznej gali wręczenia prestiżowych Azjatyckich Nagród Filmowych (Asian Film Awards), która odbędzie się 17 marca w Makao.12th Asian Film Awards

Nagrody przyznawane są od 2013 roku z inicjatywy trzech najważniejszych azjatyckich festiwali filmowych - Busan IFF, Hong Kong IFF oraz Tokyo IFF. Misją założonej przez nie Asian Film Awards Academy jest promowanie wysokiej jakości komercyjnego i artystycznego kina z Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej, a także wspieranie rozwoju azjatyckiej branży filmowej. Gala wręczenia nagród jest zwieńczeniem całorocznej pracy organizacji, która obok działań promocyjnych koncentruje się na programach edukacyjnych, kuratorowaniu pokazów filmowych i wspieraniu wymiany doświadczeń między najbardziej uznanymi twórcami a młodymi adeptami sztuki filmowej.

Produkcje w ubiegłych latach nagrodzone i nominowane do Asian Film Awards prezentowane były na 11. Azjatyckim Festiwalu Filmowym Pięć Smaków w ramach przeglądu Asian Cinerama. Na tegorocznej liście nominacji znalazły się natomiast trzy nowe filmy, pokazywane w innych sekcjach Pięciu Smaków: "Marlina: zbrodnia w czterech aktach" (nowminowana w kategoriach najlepsza rola kobieca, zdjęcia, dźwięk i scenografia), "Nadejdzie nasz czas" (najlepsza reżyseria, aktor drugoplanowy, montaż, muzyka) oraz "Bahubali: Finał" (najlepsze kostiumy i efekty specjalne).

W gronie nominowanych znalazły się także najnowsze produkcje mistrzów azjatyckiego kina, m.in. "Legend of the Demon Cat" Chena Kaige, "Dzień po" Hong Sang-soo, "Miecz nieśmiertelnego" Takashiego Miike, "Youth" Feng Xiaoganga, "Love Education" Sylvii Chang czy "The Third Murder" Hirokazu Koreedy. Nagrodę za całokształt twórczości odbierze legenda kina akcji Kara Wai, znana widzom Pięciu Smaków z "Pani K" w reżyserii Ho Yuhanga. Pełną listę nominacji można znaleźć na pięciosmakowym blogu, gdzie po ceremonii pojawią się także informacje o laureatach.

Nominacje Asian Film Awards dla filmu "Marlina: zbrodnia w czterech aktach"

"Marlina: zbrodnia w czterech aktach" pojawi się w polskich kinach 16 marca. 

Więcej na stronie piecsmakow.pl
Śledź nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie, czytaj blog.piecsmakow.pl.

Czytany 256 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 marzec 2018 14:28

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama