cinema.pl Artykuły

niedziela, 19 marzec 2017 21:10

W oparciu o fenomen literacki autorstwa Williama P. Younga

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film Chata Stuarta Hazeldine'a powstał w oparciu o fenomen literacki autorstwa Williama P. Younga o tym samym tytule.Historia rozpaczającego po stracie dziecka ojca, który musi zmierzyć się z najtrudniejszym dylematem w swoim życiu – przebaczyć to, co wydaje się niewybaczalne – podkreśla nieskończone piękno ludzkiego ducha i zainspirowała niezliczoną ilość ludzi do bycia lepszymi wersjami samych siebie.

Książka zadebiutowała od razu na pierwszym miejscu prestiżowego zestawienia bestsellerów „New York Timesa” i pozostała na nim przez... kolejnych siedemdziesiąt tygodni.

Nieustannie powiększająca się liczba fanów „Chaty” sprawiła, że z każdym kolejnym tygodniem i miesiącem przybywało czytelników. Ostatecznie niezwykła powieść Younga została przetłumaczona na czterdzieści języków oraz sprzedana na całym świecie w dwudziestu dwóch milionach egzemplarzy.

Chata to poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu.

Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pew­nego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zo­staje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wąt­pliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.

 

Chata (The Shack)

Premiera: 10 marca

REŻYSERIA:

Stuart Hazeldine

 

OBSADA:

·         Sam Worthington („Everest”, „Avatar”, „Terminator – ocalenie”, „Starcie tytanów”)

·         Octavia Spencer – laureatka OSCARA („Służące”, „Snowpiercer: Arka przyszłości”, „Zbuntowana: seria Niezgodna”)

·         Radha Mitchell („Marzyciel”, „Londyn w ogniu”, „Melinda i Melinda”, „Surogaci”)

Czytany 598 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 19 marzec 2017 21:15

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama