cinema.pl Artykuły

niedziela, 19 marzec 2017 17:33

Legion przedłużony na drugi sezon

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Drugi sezon głośnego serialu, którego producentem wykonawczym i pomysłodawcą jest zdobywca Złotego Globu i nagrody Emmy Noah Hawley, wraca na antenę kanałów należących do FOX Networks Group w ponad 125 krajach już w 2018 roku.Kanał FX zamówił drugi sezon głośnego serialu Legion, którego pomysłodawcą jest Noah Hawley - ogłosili Eric Schrier i Nick Grad, prezesi ds. własnych produkcji spółek FX Networks i FX Productions. Już po pierwszych odcinkach okazało się, że Legion jest najchętniej oglądanym nowym serialem emitowanym na kanale telewizji kablowej. Premiera drugiego sezonu na antenie kanałów należących do spółki FOX Networks Group w ponad 125 krajach została zaplanowana na 2018 rok.

“Pierwszy sezon serialu Legion jest dla nas wielkim osiągnięciem” - powiedział Schrier. „Nie jest on jedynie kolejną produkcją, ale nową i świeżą interpretacją gatunku historii o superbohaterach. Chcielibyśmy podziękować Noahowi Hawleyowi za to, że pracując nad serialem nie bał się podejmować kreatywnego ryzyka i dokonywać zaskakujących wyborów. To dla nas zaszczyt pracować razem z nim, producentami serialu, członkami obsady oraz przedstawicielami koncernu Marvel Television nad kolejnym sezonem serialu Legion.”

„Bardzo cieszymy się, że powstanie kolejny sezon serialu Legion. Noah przeniósł na mały ekran postać Davida Hallera i pozostałych bohaterów komiksu i tchnął w nich nowe życie. Zrobił to w fantastyczny sposób i uzależnił nas od serialu. Jesteśmy bardzo dumni z efektów pracy naszych partnerów z kanału FX oraz ogromnego sukcesu, jaki odniosła nasza pierwsza wspólna produkcja” - dodał Jeph Loeb, producent wykonawczy i szef Marvel Television.

Premiera odcinka 6. serialu Legion odbędzie się w czwartek 16 marca o godz. 22.00 na FOX – David wraca w miejsce, w którym wszystko się zaczęło. Scenariusz: Nathaniel Halpern. Reżyseria: Hiro Murai.

Copyright FX Productions.

Legion to serial oparty na komiksach Marvela, których autorami są Chris Claremont i Bill Sienkiewicz. Ich głównym bohaterem jest David Haller (Dan Stevens) zagubiony, młody mężczyzna obdarzony ponadludzkimi zdolnościami. David był jeszcze dzieckiem kiedy zdiagnozowano u niego schizofrenię i przez lata leczył się na szpitalnych oddziałach psychiatrycznych. Teraz ma 30 lat i znów jest w szpitalu, gdzie przytłacza go ustalony rytm dnia wyznaczany przez śniadania, obiady, kolacje, zabiegi, obchody, podawanie leków i sen. David spędza większość czasu milcząc w towarzystwie gadatliwej Lenny (Aubrey Plaza) - pacjentki, która pomimo wieloletniego uzależnienia od narkotyków i alkoholu nie straciła pogody ducha i wiary, że jej los wkrótce się odmieni. David zostaje wyrwany z błogiego odrętwienia, kiedy na oddziale pojawia się nowa pacjentka - piękna, ale borykająca się z dużymi problemami Syd (Rachel Keller). David i Syd, między którymi zaczyna coraz bardziej iskrzyć, są uczestnikami pewnego dziwnego wydarzenia. Niedługo potem David uświadamia sobie, że słyszane przez niego głosy i wizje, których jest świadkiem mogą nie być wytworem jego chorego umysłu.

Prześladowany przez wewnętrzne demony David ucieka ze szpitala i szuka schronienia w domu swojej siostry, Amy (Katie Aselton). Amy martwi się o brata, ale chce także za wszelką cenę bronić swojego pozornie idealnego życia na przedmieściach, które budowała przez lata. Jakiś czas później Syd umawia Davida na wizytę u Melanii Bird (Jean Smart), skutecznej, ale bardzo wymagającej terapeutki obdarzonej przenikliwym umysłem, która stosuje w swoim gabinecie niekonwencjonalne metody. Melanie i jej zespół specjalistów Ptonomy (Jeremie Harris), Kerry (Amber Midthunder) oraz Cary (Bill Irwin) uświadamiają Davidowi, że stoją przed nim nieograniczone możliwości.

Copyright FX Productions.

Obowiązki producentów wykonawczych serialu pełnią Noah Hawley,  Lauren Shuler Donner, Bryan Singer, Simon Kinberg, Jeph Loeb, Jim Chory i John Cameron. Serial Legion to najnowszy projekt Hawleya i Camerona, którzy pełnili wcześniej obowiązki producentów wykonawczych nagrodzonego Emmy i Złotym Globem serialu Fargo zrealizowanego dla stacji FX. 

Pierwsze odcinki serialu Legion otrzymały aż 93% pochlebnych recenzji i „certyfikat świeżości” od użytkowników serwisu Rotten Tomatoes oraz 82 na 100 punktów w ocenie recenzentów strony Metacritic.

Serial Legion został wyprodukowany przez spółki Marvel Television i FX Productions, która była odpowiedzialna za realizację materiału zdjęciowego.

Czytany 700 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 19 marzec 2017 17:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama