cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 05 grudzień 2016 11:55

Telewizyjna premiera serialu "Kacperiada"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Premiera telewizyjna polskiego serialu animowanego “Kacperiada” inspirowanego opowiadaniami Grzegorza Kasdepke.“Kacperiada” powstała w warszawskim studiu animacji Human Ark. Pracowała przy niej ekipa, która wcześniej stworzyła pierwszą w Polsce pełnometrażową animację dla dorosłych “Jeż Jerzy”. Premierowe odcinki serialu emitowane będą w każdą sobotę i niedzielę od 10 grudnia, od godziny 18:30 na antenie CANAL+ FAMILY.

“Kacperiada” to współczesna obyczajowa komedia familijna inspirowana opowiadaniami Grzegorza Kasdepke, pełna absurdalnego humoru. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem. Głównymi bohaterami są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i  próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

- W serialu podobnie jak w opowiadaniach Grzegorza Kasdepke skupiamy się na relacjach ojca i syna, ale przedstawiamy świat z perspektywy dzieci, a nie dorosłych. Dlatego wprowadziliśmy dodatkowe postaci, rozbudowując literacki obraz “Kacperiady” i wchodząc z książką w rodzaj dialogu. Wierzymy, że zarówno wielbiciele twórczości Grzegorza Kasdepke, jak i nowi odbiorcy pokochają zwariowane przygody bohaterów - mówi Wojtek Wawszczyk, reżyser i scenarzysta ze studia Human Ark.

“Kacperiada” miała swoją premierę kinową 17 września podczas Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Była jedyną polską produkcją w programie Festiwalu. Premierowe odcinki serialu emitowane będą w każdą sobotę i niedzielę od 10 grudnia, od godziny 18:30 na antenie CANAL+ FAMILY.

sobota, 10 grudnia, godz. 18:30 - „Kacperiada” odc. 1, 2
niedziela, 11 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 3, 4
sobota, 17 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 5, 6
niedziela, 18 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 7, 8
sobota, 24 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 9, 10
niedziela, 25 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 11, 12, 13

Głosów serialowym postaciom użyczyli Matylda Damięcka, Marcin Hycnar, Monika Pikuła, Agnieszka Mrozińska, Dominika Sell, Katarzyna Kwiatkowska, Anna Sztejner, Grzegorz Pawlak, Jarosław Domin, Tomasz Grochoczyński. Scenariusze stworzyli Rafał Skarżycki, Krzysztof Gureczny, Wojtek Wawszczyk. Poszczególne odcinki reżyserowali: Wojtek Wawszczyk, Kuba Tarkowski, Tomasz Leśniak, Kamil Polak, Michał “Śledziu” Śledziński. Czołówka serialu dostępna jest TU

Media o serialu:

"Serial inspirowany opowiadaniami Kasdepke ma niezaprzeczalny urok. Twórcy doskonale oddali relację ojca z synem. Każdy odcinek porusza ważne tematy i – tak jak książka – daje ciekawy i mądry przekaz." Książniczki.pl

"Każdy siedmiominutowy odcinek poświęcony jest jednej prawdzie życiowej lub istotnemu wątkowi dotyczącemu dorosłego życia. Co ważne, serial uczy poprzez zabawę. Jest dowcipny, równocześnie wzruszający i pouczający, niesie przekaz familijny. Z pewnością będzie frajdą i dla dziecka w wieku od 5 do 9 lat, i dla jego rodziców."  Zwierciadło.pl

"Odcinki serialu Kacperiada nie są długie. Po siedmiu minutach dynamicznej (ale z wyczuciem) animacji, mądrej (ale bez moralizatorstwa) fabuły pełnej wysmakowanych humorystycznych szczegółów ma się ochotę na jeszcze." Elżbieta Manthey na juniorowo.pl

KACPERIADA
Serial animowany
Gatunek: Komedia
Grupa docelowa: Dzieci w wieku 5-9 lat  i ich rodziny
Technika: Stylizowana animacja 3D i wycinanka
Format: 13 x 7 minut
Reżyseria: Wojtek Wawszczyk, Kamil Polak, Jakub Tarkowski, Tomasz Leśniak, Michał Śledziński
Scenariusz: Rafał Skarżycki, Krzysztof Gureczny, Wojtek Wawszczyk
Współpraca scenariuszowa: Tomasz Leśniak, Jakub Tarkowski, Aneta Wróbel, Adam Wojtyszko
Na motywach: Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko, autor Grzegorz Kasdepke
Muchomściciel stworzony przez Wojtka Wawszczyka i Tomasza Leśniaka
Projekty plastyczne: Tomasz Leśniak, Michał Śledziński, Sławek Fedorczuk
Muzyka: Szymon Wysocki
Aktorzy: Matylda Damięcka, Marcin Hycnar, Monika Pikuła, Agnieszka Mrozińska, Dominika Sell, Katarzyna Kwiatkowska, Anna Sztejner, Grzegorz Pawlak, Jarosław Domin, Tomasz Grochoczyński.
Produkcja: Human Ark
Producenci:  Anja Šošić, Maks Sikora
Kierownicy produkcji: Szymon Holcman, Joanna Stawnicka
Koproducenci: Canal+, Narodowy Instytut Audiowizualny
Wspólfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Kreatywna Europa MEDIA

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Kacperiada została nagrodzona jako projekt o bardzo wysokim międzynarodowym potencjale sprzedażowym podczas Junior Co-Production Market na festiwalu CINEKID 2012 w Amsterdamie.
Podczas developmentu Kacperiady wyprodukowaliśmy odcinek pilotowy pt. Najlepiej być sobą, który pokazywany był i nagradzany na wielu festiwalach filmowych na całym świecie:

●    Annecy International Animation Festival (Francja)
●    O!PLA (Polska) – Zwycięzca konkursu Teraz Dzieci!
●    OFAFA (Polska) – Zdobywcza nagrody Srebrna Kreska
●    Ajyal International Children’s Festival (Katar)
●    Animanima (Serbia)
●    CICDAF (Chiny)
●    Toon a Ville (Hiszpania)
●    Multivision (Rosja)
●    Expotoons (Argentyna)
●    Children’s Film Festival Bangalore (Indie)
●    Ale Kino (Polska)
●    Croq’Anime (Francja)

Czytany 623 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 czerwiec 2017 00:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama