cinema.pl Artykuły

środa, 09 wrzesień 2015 19:06

Przystanek do nieba

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

,,PRZYSTANEK DO NIEBA’’ to film krótkometrażowy, komediodramat poruszający tematykę: miłości, rodziny, pożądania, samotności. W filmie aż kipi od zabawnych zwrotów akcji, ciekawych charyzmatycznych bohaterów czy wzruszających momentów.Nasz pomysł spodobał się już na etapie scenariusza wielu wybitnym aktorom, którzy zdecydowali się nam pomóc w jego realizacji. Są to między innymi: Zofia Czerwińska, Dorota Stalińska, Janusz Leśniewski, Andrzej Walden, czy Arkadiusz Detmer. Powstał imponujący scenariusz a my jesteśmy przekonani, że cały film Was zachwyci. Jednak by zaistniał potrzebujemy Waszego wsparcia. Bez Was ten film nie będzie kompletny!

O PROJEKCIE

Jesteśmy grupą młodych filmowców, dla których realizacja filmów jest wielką pasją i miłością. Czas spędzamy na planach czerpiąc z tego radość i nawzajem się inspirując. Testujemy, próbujemy ucząc się od siebie i od najlepszych. Pokonujemy słabości i trudności, które stają się naszym wyzwaniem. Ekipa składa się z zaangażowanych i profesjonalnych osób, które mają doświadczenie na planach filmowych, w produkcjach polskich i zagranicznych. Każdy z nas daje z siebie wszystko, aby powstał film, z którego każdy będzie dumny.

- Ja, jako reżyser, szukam własnej indywidualnej drogi do współczesnego tworzenia kina. Nikogo nie naśladuję. Tematem, który przewija się przez moje filmy, jest rodzina i trudności z nią związane. Moje reżyserskie inspiracje szukam w twórczości Davida Lyncha, cenię również filmy: Martina Scorsese, Francis Ford Coppola, Wojciecha Jerzego Hasa, Krzysztofa Kieślowskiego, oraz u Romana Polańskiego. Lubię w filmach przedstawiać podróż, głównego bohatera. Często jest ona kojarzona z ucieczką od problemów, okazją do rozważań nad sensem życia nowymi doświadczeniami oraz odnalezieniem swojego miejsca na ziemi. W filmie „PRZYSTANEK DO NIEBA” chcemy mieć bliskie plany żeby być blisko bohatera, szarość przeplatana akcentami czerwieni dla podkreślenia burzliwej natury i wewnętrznej walki Edwarda. W filmie chcemy uzyskać stonowaną kolorystykę. Kamera często statyczna, montaż wewnątrzkadrowy, opowiadanie emocjami, widz skupia się na aktorach a nie ruchu kamery, obraz, który powoli płynie odsłaniając kolejne etapy drogo Edwarda. - słowo od reżysera Mariusza Kamińskiego

- Losy Edwarda i jego przyjaciół to satyryczny obraz problemów dzisiejszych emerytów. Samotność, brak rodziny i wsparcia powodują, że po wielu latach pracy ich życie staje się trudne, często bezcelowe, pełne tęsknoty za młodością. Edward jest zadufanym w sobie ignorantem i egoistą. Mimo to zdaje się walczyć nie tylko dla siebie, ale i swoich przyjaciół, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji... I za to lubimy go, jako głównego bohatera" - tak określa przyszły film - autor scenariusza Maciej.

Odważyliśmy się zamieścić nasz projekt na:

http://polakpotrafi.pl/projekt/przystanek-do-nieba?utm_source=projects

bo wierzymy w niego całym sercem, bo zechcieli nam pomóc znani i wybitni artyści oraz aby Was zainspirować do kreatywności, spełniania swoich marzeń. Zapraszamy Was gorąco do zapoznania się z naszą nową produkcją.

Środki, które udało się nam do tej pory uzbierać, nie pozwalają na wystartowanie z produkcją. Dlatego zwracamy się z prośbą do Was o wsparcie naszego projektu.

W związku z obecnością w filmie wybitnych aktorów przygotowujemy dużą akcję promocyjną filmu. Zachęcamy Was do zostania naszymi partnerami oraz patronami filmu. W zamian oferujemy różne propozycje współpracy oraz szeroką reklamę w sieci i mediach.


OPIS FABUŁY:

Główny bohater to EDWARD (Janusz Leśniewski), który od kilku lat jest na emeryturze. Mieszka wraz z synem ROBERTEM (Arkadiusz Detmer) i jego żoną BARBARĄ (Gabriela Czyżewska-Detmer). Edward ma problemy z hazardem. Pewnego dnia z domu znika pozłacany zegarek Barbary. Nie jest to pierwsza rzecz, która zniknęła. Barbara wpływa na Roberta. Postanawia przenieść Edwarda do domu opieki na przedmieściach Warszawy. Edward wprowadza się do domu opieki, który prowadzi skąpaADELA (Dorota Stalińska). Główny bohater już pierwszego dnia w domu opieki poznaje dwóch mężczyzn: TOMASZA i ADASIA (Andrzej Walden), oraz GRAŻYNĘ (Zofia Czerwińska). Panowie planują ucieczkę za pieniądze, które zgromadził Adaś. Edward postanawia dołączyć do grupy. Wszystko idzie zgodnie z planem, aż do czasu, gdy dzień później pojawia się nowa atrakcyjna opiekunka EWA (Ewa Hornich). Życie mieszkańców domu spokojnej starości jest przepełnione przygodami, kontrowersyjnymi sytuacjami, zaskakujące, zabawne, czasem smutne a czasem szalone. W tym przypadku stwierdzenie ,,Wesołe jest życie staruszka’’ ma różne oblicza.

Czy Edwardowi uda się wydostać z domu opieki? O tym dowiedzie się po obejrzeniu filmu.


CZAS ZDJĘĆ

Koniec października 2015 roku

PREMIERA FILMU

Na początki 2016 roku.

 

MARIUSZ KAMIŃSKI – Reżyser

Jestem związany z produkcją filmową od 2003 roku. Ukończyłem Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie – na wydziale reżyserii filmu i telewizji, w 2009 roku ukończyłem Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich. Jestem reżyserem filmu „ŚWIAT WALEREGO”, oraz etiud „Wariat i zakonnica”, „Niepamięć”, „Albo szczęście”. Reżyserowałem monodram „Taka umrę”aktorki Niny Malinowskiej w Teatrze Rampa. Mam na swoim koncie również teledyski m.in. "We need another hand to hold"Dariusza Sirko. Moje bogate doświadczenie na stanowisku aktora przy wielu znanych produkcjach pozwala mi wykorzystywać zdobytą wiedzę do pracy z aktorami i przy budowie postaci.

http://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1172322


Film „Świat Walerego” reż. Mariusz Kamiński 

NA CO ZBIERAMY:

Wszystkie zebrane fundusze posłużą nam przede wszystkim na pokrycie kosztów:

- przygotowania kostiumów i scenografii
- wynajęcia sprzętu filmowego
- oświetlenia
- transportu aktorów, ekipy i sprzętu

Pozostałe posłużą nam na:

-wynajęcie lokacji
-postprodukcję dźwięku i obrazu
- skomponowanie muzyki
-akcje promocyjne, reklamowe filmu
-organizacja pokazu filmu w kinie

Zależy nam na tym, aby zrealizować film w pełni profesjonalnie a tylko dzięki Waszemu wsparciu będzie to możliwe.

PROGI:

I.              10 000 zł – Ta kwota pozwoli nam ruszyć z produkcją filmu, przygotować kostiumy i scenografię, wynająć profesjonalny sprzęt filmowy, załatwić oświetlenie na plan oraz zorganizować transport aktorów, ekipy i sprzętu.
II.            12 500 zł – Da nam możliwość wypożyczenia wózka z jazdą oraz lawety (lory) aby móc urozmaicić ujęcia i ciekawiej zaprezentować bohaterów. Im ciekawsze kadry, tym film będzie miał większą wartość wizualną.
III.           15 000 zł – Kwotę przeznaczymy na postprodukcję dźwięku i obrazu, która sprawi, że film nabierze charakteru. Dźwięk to jeden z ważniejszych elementów w filmie. W polskiej kinematografii zawsze ten element leży. Zależy nam na jak najlepszej jakości filmu. Tylko dzięki Waszej pomocy to będzie możliwe.
IV.           17 500 zł – Przeznaczymy na skomponowanie muzyki do filmu oraz reklamę filmu, pokazy kinowe, akcje promocyjne, spotkania z aktorami i ekipą.


DLACZEGO CROWDFUNDING?

Od momentu dopieszczenia scenariusza do rozpoczęcia pierwszego klapsa bardzo się angażujemy w przygotowania, promocję filmu. Wybraliśmy taką formę finansowania, bo mamy świadomość, że każdy z Was staje się częścią projektu, częścią ekipy a to dla nas bardzo ważne. Poza tym crowdfunding daje ogromne możliwości, sprawdza się, gdy nie ma czasu na czekanie na dotacje z instytucji lub korporacji. Dzięki tej stronie możemy się z Wami podzielić naszą pasją i pomysłami. Pomaga nam wiele życzliwych osób, większość działań udało mi się realizować bezgotówkowo lub za naprawdę niewielkie pieniądze. Posiadamy doświadczenie przy realizacji filmów pełnometrażowych; krótkometrażowych oraz dokumentalnych (wielokrotnie nagradzanych). Do swoich zadań podchodzimy w pełni profesjonalnie i ambicjonalnie. Dzięki Waszej pomocy stworzymy piękny film, pełen miłości, prawdy, dowcipu.


ADRESY STRON FILMU

https://www.facebook.com/przystanekdonieba?ref=hl

BUDŻET PROJEKTU

Kwota, którą chcemy zebrać to 10 000 zł.

Czytany 1329 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 wrzesień 2015 19:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama