cinema.pl Artykuły

piątek, 26 lipiec 2013 09:40

Urodzeni w koronie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zapraszamy widzów do wspólnej celebracji z okazji przyjścia na świat pierwszego syna księcia William’a i księżnej Kate – George’a Alexandra Louisa. Wyczekiwane narodziny uczcimy nadając jedyny w swoim rodzaju film dokumentalny, który pozwoli widzom lepiej zrozumieć, co oznacza bycie dzieckiem następcy tronu.

W filmie pojawi się wiele osób związanych z rodziną królewską, m.in. Jennie Bond – weteranka wśród dworskich korespondentów, a także były ochroniarz księżnej Diany Ken Wharfe oraz biograf rodziny królewskiej i redaktor naczelna „Majesty Magazine”, Ingrid Seward. Bohaterowie dokumentu przytoczą wiele osobistych opowieści, pomogą zinterpretować materiały archiwalne i przywołają historyczne chwile, gdy świat dowiadywał się o kolejnych królewskich narodzinach.

Kliknij tutaj by obejrzeć krótki klip

„Urodzeni w koronie” to opowieść o życiu człowieka w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Od momentu narodzin, poprzez coraz liczniejsze obowiązki, aż po objęcie władzy - życie w monarchii to nie tylko luksusy, ale też ogromna odpowiedzialność. Prowadzący Hugh Bonneville („Downtown Abbey”, „Jak się robi olimpiadę?”) przybliży widzom historie dziedziców brytyjskiego tronu.

Na udział w filmie zgodzili się najbliżsi współpracownicy rodziny królewskiej, np. była fotograf dworu Jayne Fincher. W dokumencie wystąpią także dworzanie, historycy, znawcy dziejów rodziny królewskiej, fotografowie, a nawet przedstawiciele królewskiej ochrony. Dzięki nim zrozumiemy, co znaczy dorastanie w niezwykłym świecie brytyjskiego dworu.

Dowiemy się, czym narodziny małego królewicza różnią się od narodzin dziecka w zwykłej rodzinie. Zobaczymy też, kto opiekuje się maleństwem. Usłyszymy opowieści o narodzinach dawnych dziedziców tronu – wielu członków rodziny królewskiej przychodziło na świat nie w szpitalach, a we wspaniałych rezydencjach, które trzeba było przygotować na królewski poród. Nianie i guwernantki przybliżą nam wydarzenia zarejestrowane na taśmie filmowej – obejrzymy archiwalne zdjęcia wielu królewskich niemowląt. Dowiemy się też, jak królewska młodzież szykuje się do podjęcia monarszych obowiązków – niektórzy członkowie rodziny królewskiej wybierają studia, inni służbę wojskową.

To opowieść o niezwykłej rodzinie królewskiej, o dorastaniu w świetle fleszy oraz o tym, jak wyglądało życie księżnej Diany. Podobnie jak obecna księżna Cambridge, nie pochodziła ona z rodu królewskiego - jej życie całkowicie się zmieniło, gdy wyszła za księcia Karola. Przyjrzymy się jak obie żony następców tronu poradziły sobie z wejściem do najbardziej znanej rodziny świata.

Widzowie zobaczą, jak na przestrzeni lat zmieniało się życie rodu panującego. Okazuje się, że nowocześni członkowie rodziny królewskiej coraz mniej chętnie powierzają swe pociechy dworzanom i coraz częściej sami zajmują się dziećmi.

Ten jedyny w swoim rodzaju film dokumentalny zawiera niezwykłe materiały archiwalne: widzowie zobaczą m.in. zdjęcia z życia księcia Karola (w tym materiały z czasów jego małżeństwa z Dianą), jak i książąt Harry’ego i Williama. Na koniec twórcy przedstawią głównych bohaterów - Williama i Kate razem z ich nowonarodzonym maleństwem.

Zapraszamy na film, którego nie wolno przegapić! To dzięki niemu dowiemy się jak wyglądały pierwsze chwile życia malutkiego księcia Cambridge.

Urodzeni w koronie

W piątek 26 lipca o 23:00

 

Powtórka w sobotę 27 lipca o 19:00

(1 x 75 minut)

Premiera wyłącznie w BBC Entertainment

Czytany 380 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 lipiec 2013 09:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama