cinema.pl Artykuły

czwartek, 25 lipiec 2013 17:41

Konkurs dla młodych twórców

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kultura to przestrzeń w której żyjemy, to wspólnota w której twórcy nie istnieją bez odbiorców, a odbiorcy kultury nie istnieją bez tych, którzy ją tworzą.

Legalna Kultura działa po to, aby uświadomić wszystkim, że sposób w jaki korzystamy z kultury ma na nią ogromny wpływ. Pokazuje, jak ważna jest zgoda odbiorców na korzystanie z legalnych źródeł kultury. Nie tylko twórcy i producenci odpowiadają za ich dostępność. Legalne źródła będą dostępne w sieci wyłącznie wtedy, kiedy będzie miał kto z nich korzystać. Bez akceptacji społecznej, legalne źródła nie będą mogły powstawać. Bądźmy odpowiedzialni za kulturę, korzystajmy z legalnych źródeł.

O filmach konkursowych

Kultura to wspólnota, w której twórcy i odbiorcy nie istnieją bez siebie nawzajem. Zadaniem uczestników konkursu jest przekonanie widzów, że korzystanie z legalnych źródeł kultury – między innymi filmów, muzyki, książek, gier, fotografii i innych treści – to podejście odpowiedzialne. Celem konkursu jest zachęcenie twórców do autorskiej prezentacji tematu odpowiedzialności odbiorców za stan kultury. Istotnym elementem jest zwrócenie uwagi na kondycję kultury w kontekście zmian cywilizacyjnych i szerokiego dostępu do kultury za pośrednictwem technologii cyfrowych. Filmy konkursowe powinny wpisywać się w przekaz kampanii Legalna Kultura i przedstawiać problematykę zależności pomiędzy twórcą i odbiorcą. Ważny jest potencjał, który tkwi w odbiorcach kultury i w ich świadomych wyborach. Na pewno każdy chciałby być fair wobec twórców, zwłaszcza tych ulubionych.

Należy pamiętać, aby wszystkie materiały wykorzystane w filmie – muzyka, filmy, zdjęcia, książki, ilustracje, gry itp. – pochodziły z legalnych źródeł. Zachęcamy do skorzystania z BAZY LEGALNYCH ŹRÓDEŁ: http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla. Obowiązkowo, w opisie filmu, należy wskazać źródło pochodzenia utworu muzycznego lub filmowego wykorzystanego w spocie.

O nagrodach

Legalna Kultura organizuje kolejny konkurs filmowy, w którym uczestnicy rywalizować będą o wyjątkowe nagrody! Oprócz nagród finansowych, laureaci pierwszego i drugiego miejsca wezmą udział w Plenerach „Film Spring Open” - 10 dniowych warsztatach organizowanych przez Sławomira Idziaka. Udział w Plenerach to możliwość zrealizowania autorskiego projektu, pod okiem wybitnych specjalistów i sław światowego kina, przy użyciu najnowocześniejszych technologii, sprzętu i oprogramowania. Wszystkie filmy konkursowe zaprezentowane będą podczas 38. Gdynia - Festiwal Filmowy. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 13 września 2013 roku, w ramach ceremonii wręczenia nagród w Konkursie Młodego Kina 38. Gdynia - Festiwal Filmowy.

Nagrody:

1 NAGRODA – 4000 zł i udział w Plenerach „Film Spring Open 2014”,

2 NAGRODA – 2000 zł i udział w Plenerach „Film Spring Open 2014”,

3 NAGRODA – 1000 zł i roczny abonament serwisów STREFA VOD i DEZZER.

Filmy zwycięskie, wezmą udział w kampanii społecznej Legalna Kultura.

 

Zgłaszanie Filmów

Filmy do Konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym i oświadczeniem (dokumenty dostępne na stronie: www.festiwalgdynia.pl) można nadsyłać do dnia 2 września 2013 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni

ul. Wrocławska 93, 81-553 Gdynia

z dopiskiem: „MASZ WPŁYW NA KULTURĘ”

Długość filmu nie może przekraczać jednej minuty.

Szczegółowych informacji na temat Konkursu udziela biuro organizacyjne 38. Gdynia - Festiwal Filmowy:

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni

ul. Wrocławska 93, 81-553 Gdynia

Czytany 459 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 lipiec 2013 17:42

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama