cinema.pl Artykuły

czwartek, 25 lipiec 2013 17:39

Alvernia Studios w Poznaniu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już po raz drugi, specjaliści z ALVERNIA STUDIOS zostali zaproszeni do prowadzenia Master Classes podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK ( 2-9.08.2013, Poznań).

3 sierpnia, Jan Holoubek (PSC) zaprezentuje pracę autora zdjęć na planie filmowym, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu zdjęciowego ALVERNIA STUDIOS. Jan Holoubek zostałspecjalnie zaproszony przez ALVERNIA STUDIOS do prowadzenia tego warsztatu.

4 sierpnia, Mikołaj Valencia, kierownik działu VFX w ALVERNIA STUDIOS, poprowadzi warsztat na temat pracy nad efektami specjalnymi do hollywoodzkiej produkcji „Arbitraż” współprodukowanej przez ALVERNIA STUDIOS. Warsztat połączony będzie z projekcją filmu.

6 sierpnia, Tomasz Kowalczyk, specjalista ds. Motion Capture ALVERNIA STUDIOS, zaprezentuje możliwości wykorzystania technologii Motion Capture w produkcji filmowej. Podczas warsztatu uczestnicy na żywo połączą się z ALVERNIA STUIOS gdzie na jednej z największych w Polsce hal zdjęciowych, zostaną zaprezentowane możliwości Motion Capture. ALVERNIA STUDIOS posiada największy w Polsce, 24 kamerowy system Motion Capture marki VICON.

Szczegółowe informacje na temat Master Classes znajdują się na stronie festiwalu www.transatlantyk.org w zakładce Master Classes.

Festiwal TRANSATLANTYK stanowi nową artystyczna platformę, która poprzez muzykę i film chce budować silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem. Pomysłodawcą i Dyrektorem festiwalu jest laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek.

ALVERNIA STUDIOS to największa i najnowocześniejsza wytwórnia filmowa w Polsce. Wytwórnia łączy kompleksowe usługi filmowe z inwestycjami we własne produkcje i koprodukcje. Studio produkuje filmy fabularne przeznaczone do międzynarodowej dystrybucji, projekty muzyczne i reklamowe oraz uczestniczy w produkcji gier wideo. Do ważniejszych realizacji należą między innymi: „Arbitraż” reż. Nicholas Jarecki, „Droga na drugą stronę” reż. Anca Damian, „Drogówka” reż. Wojciech Smarzowski, „Essential Killing” reż. Jerzy Skolimowski.

W ciągu 3 lat działalności, w ALVERNIA STUDIOS zrealizowano ponad 50 polskich i zagranicznych produkcji fabularnych. Na kompleksową ofertę wytwórni składają się: studia zdjęciowe, wyposażone między innymi w sferyczny, bezcieniowy bluescreen, studio nagrań, flota kamperów filmowych, pełne spektrum sprzętu zdjęciowego oraz system motion capture oparty na ultranowoczesnych kamerach Vicon. Studio oferuje także pełen zakres usług postprodukcyjnych, poczynając od laboratorium negatywowego, przez skanowanie, aż po korekcję kolorów.

Na początku 2013 roku, ALVERNIA STUDIOS otworzyła biura w Warszawie i Bombaju dedykowane współpracy z Klientami z branży reklamowej.

ALVERNIA STUDIOS posiada certyfikaty Dolby Premier Studio Certification, Truelight Theatre Certification, jest także członkiem programu Kodak Imagecare.

„The Hollywood Reporter” zaliczył ALVERNIA STUDIOS w poczet najbardziej obiecujących studiów filmowych, porównując krakowski kompleks do słynnych europejskich wytwórni – Pinewood i Babelsberg.

Czytany 330 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 lipiec 2013 17:40

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama