cinema.pl Artykuły

czwartek, 25 lipiec 2013 17:02

Ostatnie dni na zgłoszenie filmu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zapraszamy do zgłaszania filmów na jeden z najciekawszych festiwali filmowych w Polsce — „niepokorny” MFF Tofifest. Nowy, przedłużony termin zgłoszeń do konkursów i walki o Złote Anioły Tofifest mija 31 lipca 2013.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest odbywający się w Toruniu, uznawanym za jedno najpiękniejszych miast Europy, kończy nabór filmów do konkursów festiwalowych. Na zwycięzców czekają prestiżowe Złote Anioły Tofifest oraz 15 000 euro. Tofifest znany jest w Polsce jako „niepokorny festiwal” i należy do 10 największych wydarzeń filmowych w kraju. Festiwal odwiedziły już takie gwiazdy jak Geraldine Chaplin, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Emanuelle Seigner czy Julia Jentsch.

Filmy można zgłosić do trzech konkursów MFF TOFIFEST:

  • ON AIR— konkurs międzynarodowy. Przyjmowane są pełnometrażowe debiuty lub drugie filmy fabularne reżysera, wyprodukowane po 1 stycznia 2012.
  • SHORTCUT— konkurs międzynarodowy. Przyjmowane są filmy krótkometrażowe trwające nie dłużej niż 35 minut: fabuły, dokumenty, animacje i eksperymenty, wyprodukowane po 1 stycznia 2012. W tym konkursie nie ma wymogu debiutu.
  • FROM POLAND — konkurs narodowy dla pełnometrażowych filmów fabularnych wyprodukowanych Polsce lub powstających w koprodukcji z Polską, zrealizowanych po 1 stycznia 2012. W tym konkursie nie ma wymogu debiutu.

Filmy, które nie zostaną zakwalifikowane do konkursów, ale zdaniem komisji selekcyjnej będą prezentowały wysoki poziom artystyczny, zostaną zaprezentowane w sekcji FORUM TOFIFEST, będącej panoramą najlepszego kina autorskiego.

11. edycja Tofifest odbędzie się w dniach 21–27 października 2013 w Toruniu. Termin zgłoszeń filmów na festiwal upływa 31 lipca 2013 r. Zgłoszenie filmu on-line znajdziecie Państwo tutaj: http://www.tofifest.pl/submit/pl.

O przyjęciu zgłoszenia decyduje data wpłynięcia wersji on-line. Kopie przeglądowe filmów na DVD, muszą zostać przesłane do Biura Festiwalowego do 8 sierpnia 2013 r. Akceptujemy także zgłoszenia wersji przeglądowych dostępnych na platformach internetowych (Cinando.com etc). Kopie przeglądowe na DVD prosimy nadsyłać pod adres:

Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST
ul. Ducha Świętego 2a/2
87-100 Toruń

Zgłoszenia i zapytania prosimy kierować pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

Czekamy na Wasze filmy!

Czytany 891 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 lipiec 2013 17:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama