cinema.pl Artykuły

piątek, 19 wrzesień 2014 10:30

Orzełek od Powstańców

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Występami w „Chrzcie” i „Jesteś Bogiem” Tomasz Schuchardt potwierdził swą przynależność do ścisłej ekstraklasy polskiego aktorstwa. Dziś charyzmatyczny 27-latek powraca na ekrany jako gwiazda filmu „Miasto 44” i deklaruje, że: „Marzeniem każdego aktora było znaleźć się w tym projekcie. Nawet w małej roli!” Obraz Jana Komasy, jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat, trafi do kin 19 września.

 

mat.pras.„Za sprawą filmu ‘Miasto 44’ nastąpił zryw w światku aktorskim. Dało się odczuć, że to ważny projekt, coś nowego, czego Polska – w takim stopniu – jeszcze nie pokazała. Fajnie było w nim uczestniczyć; tworzyć coś wielkiego” – mówi Schuchardt. W nowym filmie Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”, aktor zagrał powstańczego oficera o pseudonimie Kobra. „Prawda historyczna i nauka o przeszłości to jedne z atutów filmu. Ale nie tego trzeba w nim szukać. To przed wszystkim bardzo dobra historia, dająca do myślenia” – podkreśla Schuchardt.

Mieliśmy okazje porozmawiać z Tomkeim podczas konferencji prasowej, która odbyła się kilka dni przed rozpoczęciem zdjęć. Tomake Opowiedział nam o swoim bohaterze.

A co czuje młoda osoba, aktor, który dostaje propozycja zagrania w takiej produkcji?

'Miasto 44', to film, któryopowiada historie naszych dziadków czy nawet pradziadków. Zapytaliśmy jak wyglały przygotowania do roli, do pracy na planie...

...podczas konferncji okazało sie, że młodzież dostała od Powstańców...

To czym jest ten patriotyzm dzisiaj?

 

Wideo-wywiad z Tomaszem Schuchardtem:

Czytany 2408 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 lipiec 2019 16:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama