cinema.pl Artykuły

wtorek, 24 czerwiec 2014 15:06

Barykada na Starówce obroniona

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W pierwszym dniu niemieckiego ataku na Stare Miasto powstańcy obronili barykadę. Obrońcy wystrzelili 1200 sztuk amunicji, odpalono 100 czołgowych czarnych świec. Do akcji z Goliathem wykorzystano odpowiednik 50 kg materiału wybuchowego. Stare Miasto walczy! – tak wyglądał pierwszy dzień zdjęciowy „Czasu honoru – Powstanie” w Świebodzicach, przygotowywanego dla TVP2.

 

Monika Zielska23 czerwca w Świebodzicach rozpoczęły się wyjazdowe zdjęcia „Czasu honoru – Powstanie” pokazujące najbardziej monumentalne i spektakularne sceny walk powstańczych. Wczoraj, w pyle i w upale realizowane były sceny kaskaderskie. Do walki wręcz i na cegły zaangażowano kaskaderów oraz Jana Wieczorkowskiego i Karolinę Gorczycę. Były zadrapania, siniaki i … satysfakcja. Oktokopter z Go Pro, czyli zdalnie sterowany ośmiośmigłowy dron z podpiętą kamerą o szerokim kącie patrzenia zapewnił zdjęcia z góry. Wykorzystanie takiej technologii pozwala na ruchome filmowanie, obejmujące bardzo dużą przestrzeń, a wiec wszystkie postaci, akcję i imponującą scenografię z tonami gruzów zburzonej Warszawy.

Zdjęcia na Dolnym Śląsku w Świebodzicach i Walimiu potrwają dwa tygodnie. Realizowane tam sceny ukazują bohaterów w powstańczych walkach na ulicach, podwórkach i barykadach Warszawy. Wezmą w nich udział m.in.: Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny, Antoni Pawlicki, Jakub Wesołowski, Magdalena Różczka, Karolina Gorczyca, Olga Bołądź, Stefan Pawłowski, Adam Fidusiewicz, Maciej Musiał, Weronika Humaj, Grzegorz Daukszewicz, Krzysztof Chodorowski, Piotr Żurawski, Mariusz Kiljan, Karolina Chapko, Cezary Łukaszewicz. 

Autorami scenariusza, tak jak w poprzednich seriach, są Jarosław Sokół i Ewa Wencel. Serial produkowany jest przez Akson Studio na zlecenie TVP2. Reżyseruje go Jan Hryniak („Trick”, „Trzeci”), autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski („Mój rower”, „80 milionów”, „Joanna”, „Generał Nil”).

Premiera „Czasu honoru – Powstanie” już we wrześniu 2014 w TVP2.

Czytany 1396 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 czerwiec 2017 14:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama