cinema.pl Artykuły

środa, 03 lipiec 2013 12:15

Wilson u Pasikowskiego

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Patrick Wilson znany z ról w filmach „Prometeusz”, „Upiór w operze”, „Pułapka”, „Watchmen. Strażnicy” dzisiaj obchodzi 40. urodziny. Już 7 lutego Wilsona będziemy mogli zobaczyć na dużym ekranie w głośnej produkcji Władysława Pasikowskiego, pt. „Jack Strong”, który przedstawia fascynującą historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego.


Patrick Wilson zagra Davida Fordena, oficera CIA, z którym  Strong nawiązuje współpracę. W filmie pojawi się także jego żona, Amerykanka o polskich korzeniach – Dagmara Domińczyk („Hrabia Monte Christo”). 
„Jack Strong” to prawdziwa historia człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny. W roli agenta Kuklińskiego wybitny Marcin Dorociński („Obława”, „Róża”, „Rewers”), żonę zagra Maja Ostaszewska („Katyń”). W pozostałych rolach:  Krzysztof Pieczyński („Sala samobójców”), Mirosław Baka („Sęp”), Zbigniew Zamachowski („Pokłosie”), Paweł Małaszyński („Listy do M.”) oraz Krzysztof Globisz („Uwikłanie”).

Reżyserem filmu jest Władysław Pasikowski („Pokłosie”, „Psy”).

Producentem filmu jest Scorpio Studio;  koproducentami : ITI Cinema, Orange i Tauron Polska Energia. Film współfinansuje PISF.  ITI Cinema jest również dystrybutorem filmu.

„JACK STRONG”  W KINACH 7 LUTEGO 2014

Czytany 658 razy Ostatnio zmieniany środa, 03 lipiec 2013 12:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama