cinema.pl Artykuły

niedziela, 17 grudzień 2023 14:05

Sylwester w Baju Pomorskim

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Sylwestrowe szaleństwo dobrze rozpocząć od wizyty w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu. 30 grudnia o godz. 12:00 oraz 16:30 na widzów czekać będzie szereg atrakcji, a ich bieg rozpocznie spektakl Lalki śpiewają (reż. Zespół Aktorski).Lalki zamieszkujące zakamarki Teatru postanowiły upomnieć się o należną im atencję. Zmotywowały Aktorów do napisania scenariusza i wyreżyserowania w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich dynamicznego spektaklu, przepełnionego muzyką, niebanalnym humorem, wartką akcją, w którym obok siebie staną lalki pochodzące z najrozmaitszych, niekiedy już dość zamierzchłych przedstawień.
Po przedstawieniu przyjdzie pora na gry, zabawy, animacje i konkursy, które przygotują i poprowadzą „Bajowi” Aktorzy. Sylwestrowi goście uraczeni zostaną również poczęstunkiem. Wszystkich, niezależnie od wieku, zachęcamy do przyodziania na tę okazję wyjątkowych strojów.    
  
Losy teatralnych lalek nie należą do najprostszych. Miesiące bądź nawet lata przeleżane  w ciasnych skrzyniach, walizkach, magazynach… Do tego niepewność, kiedy ponownie stanie się w blaskach reflektorów i czy w ogóle to nastąpi.
 

Scenariusz i Reżyseria: Anna Katarzyna Chudek, Dominika Miękus, Marta Parfieniuk-Białowicz, Edyta Soboczyńska, Krzysztof Grzęda, Andrzej Korkuz, Krzysztof Parda, Mariusz Wójtowicz

Konsultacje reżyserskie: Ireneusz Maciejewski

Konsultacje scenograficzne: Dariusz Panas

Konsultacje kostiumowe: Barbara Guzik

Kompozytorzy: Łukasz Pospieszalski, Piotr Klimek, Piotr Nazaruk, Bartłomiej Orłowski, Miłosz Markiewicz, Magdalena Miszewska-Zasadna

Opieka artystyczna: Zbigniew Lisowski

Inspicjent: Hanna Grewling-Murawska

Data premiery: 15  i 16 maja 2021 roku

Czas trwania: 50 min.

Od lat: 3.

Obsada (wymiennie): Anna Katarzyna Chudek, Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Dominika Miękus, Marta Parfieniuk-Białowicz, Grażyna Rutkowska-Kusa, Edyta Soboczyńska, Krzysztof Grzęda, Andrzej Korkuz, Jacek Pietruski, Mariusz Wójtowicz


Wszystkiemu, o czym mowa powyżej, towarzyszyć będzie drobny konflikt… Jego rozstrzygnięcie przypadnie w udziale Wam, drodzy Widzowie!


Rezerwacji biletów można dokonywać poprzez:

Dział Organizacji Widowisk
tel.: 56 652 20 29 wew. 35, 36, 54
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
https://bajpomorski.art.pl/repertuar,13,pl.html

Czytany 117 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 17 grudzień 2023 14:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama