cinema.pl Artykuły

niedziela, 19 listopad 2023 13:14

Przełamujący tabu serial PEŁNOSEKSUALNI w CANAL+ online

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Seksualność osób z niepełnosprawnościami to temat, którego dotąd głośno nie poruszano. Przełamania tego tabu podjęli się dokumentaliści, którzy przez pół roku towarzyszyli z kamerą bohaterom PEŁNOSEKSUALNYCH. Efektem ich pracy jest wyjątkowy serial, opowiadający o tym, że każdy ma prawo cieszyć się życiem. Premiera nowej 4-odcinkowej produkcji CANAL+ już 11 września o 23:00 na antenie CANAL+ PREMIUM i w  serwisie CANAL+ online.


Bohaterowie serii — Wojtek i Agata Sawiccy, Kasia Wasiak, Iwona Nizio i Mateusz Kabat — filmowani byli przez sześć miesięcy, podczas których przeżywali wzloty i upadki, podejmowali ważne decyzje, realizowali plany i marzenia. Serial ten nie skupia się jednak na ukazywaniu trudów życia osób z niepełnosprawnością, lecz ukazuje ich zapał, marzenia i możliwości. Ich pragnienie życia na pełnych obrotach i korzystania z uroków świata, które jest wręcz zaraźliwe.

Nasze życie nie opiera się tylko na myśleniu o zdrowiu. Zasługujemy na życie takie, jak mają inne osoby. Nasza niepełnosprawność nas nie ogranicza - mówi Wojtek Sawicki, jeden z bohaterów serialu. Influencer znany jako "Life On Wheelz" porusza w sieci temat wykluczenia seksualnego osób z niepełnosprawnościami.

Kasia chciałaby pracować w mediach i znaleźć kogoś bliskiego. Wojtek i Agata mimo sceptycyzmu wielu osób podjęli decyzję o ślubie i staraniach o powiększenie rodziny. Mateusz, choć bardzo przeżył rozstanie, nie zamknął się na miłość i z sukcesem korzysta z aplikacji randkowych. Największym marzeniem Iwony jest macierzyństwo, dlatego walczy ze swoimi kompleksami, które stanowią dla niej ogromną blokadę w intymnych relacjach.

Oto PEŁNOSEKSUALNI – osoby o różnym stopniu niepełnosprawności ruchowej, które tak jak wszyscy pragną żyć pełnią życia, kochać, cieszyć się seksem, zakładać rodziny.
Reżyserem serialu jest Dariusz Twaróg, który w swym dorobku ma m.in. poruszający dokument "Skradzione marzenia" o dziewczynkach z Indii zmuszanych do małżeństw w wieku nastoletnim, czy "Dźwięk ciszy", w którym opowiada o dramacie społecznego wykluczenia, z jakim mierzą się w Rwandzie niesłyszące dzieci.
Producentem wykonawczym PEŁNOSEKSUALNYCH jest dFlights.
Partnerem merytorycznym i organizacyjnym produkcji jest Fundacja Avalon, która od lat zajmuje się wszechstronną pomocą osobom niepełnosprawnym.
Premierowe odcinki serii dokumentalnej emitowane będą od 11 września w poniedziałki o 23:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz kolejnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Czytany 65 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 19 listopad 2023 13:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama