cinema.pl Artykuły

sobota, 04 listopad 2023 11:27

Zobacz pełen czarów klip do filmu KAJTEK CZARODZIEJ

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Mary Komasa czaruje swoim głosem w piosence promującej film „Kajtek Czarodziej". Zobacz klip i daj się porwać do świata magii!„Kajtek Czarodziej" to długo oczekiwana ekranizacja „Kajtusia Czarodzieja", klasyka literatury dziecięcej autorstwa Janusza Korczaka, pedagoga i nauczyciela, którego ponadczasowa twórczość wychowała kilka pokoleń polskich dzieci.

Film trafiał do kin w całej Polsce! Jako przedsmak mamy dla was czarującą piosenkę „W stronę gwiazd", której autorami są Mary Komasa i Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

https://www.youtube.com/watch?v=dKtQHqIVNRI

Za reżyserię filmu „Kajtek Czarodziej" odpowiada Magdalena Łazarkiewicz, twórczyni „Ostatniego dzwonka". Producentami są Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurek, odpowiedzialni za takie produkcje jak „Sonata", „80 milionów" czy seriale „Erynie", „Głęboka woda" i „Otwórz oczy". Napisaną prawie 90 lat temu książkę na język kina przełożyli Magdalena Łazarkiewicz, Katarzyna Terechowicz oraz Kirsten Bonnen Rask i Kasper Bajon. „Kajtek Czarodziej" to opowieść o magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata w lekki sposób, która oddaje najważniejsze skarby filozofii Janusza Korczaka: każde dziecko należy kochać, respektować jego granice i pozwalać mu marzyć!

Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? Kajtek (Eryk Biedunkiewicz), nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą (Grzegorz Damięcki) i babcią (Maja Komorowska). Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?

W roli tytułowej występuje Eryk Biedunkiewicz (debiutujący w serialu BBC „Świat w ogniu"), a partnerują mu zarówno debiutanci, jak i gwiazdy polskiego filmu: Maja Komorowska, Karolina Gruszka, Anna Dzieduszycka, Grzegorz Damięcki czy Piotr Głowacki. Za kreację świata pełnego magii odpowiadają m.in. operator obrazu Rafał Paradowski, kostiumografka Dorota Roqueplo, charakteryzatorka Alina Janerka, czy autorzy muzyki Mary Komasa i Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

„Kajtek Czarodziej" to niezwykle uniwersalna opowieść, która nadaje się i dla młodszych, i dla starszych.  Na tle współczesnego kina młodzieżowego wyróżnia się przede wszystkim poprzez pokazanie ponadczasowych wartości, takich jak braterstwo, uczciwość czy prawda. Widzowie zobaczą, na co w dzisiejszym świecie warto stawiać oraz w co inwestować swój czas i energię - Grzegorz Damięcki, aktor


To piękny wizualnie, mądry i pełen emocji film. Dzieci w kinie śmieją się i wzruszają. Bywa strasznie, bywa wesoło, cały czas jest magicznie - Karolina Gruszka, aktorka


Magiczna opowieść o dorastaniu. Chciałbym pokazać moim dzieciom ten świat pełen wyobraźni i fantazji i podzielić się z nimi wartościami, które ze sobą niesie. Dzieci są najważniejsze. Świat byłby lepszy, gdybyśmy wszyscy kierowali się tą maksymą - Piotr Głowacki, aktor


Ten film jest wszystkim potrzebny. Dzieci trzeba szanować i próbować je zrozumieć - Maja Komorowska, aktorka

Za reżyserię „Kajtka Czarodzieja" odpowiada Magdalena Łazarkiewicz, twórczyni „Ostatniego dzwonka". Producentami są Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurek, odpowiedzialni za takie produkcje jak „Sonata", „80 milionów" czy seriale „Erynie", „Głęboka woda" i „Otwórz oczy". Napisaną prawie 90 lat temu książkę na język kina przełożyli Magdalena Łazarkiewicz, Katarzyna Terechowicz oraz Kirsten Bonnen Rask i Kasper Bajon.

Zdjęcia realizowane były w przepięknych rejonach Dolnego Śląska, zarówno we Wrocławiu, jak i w Kłodzku, Wałbrzychu czy Szczawnie Zdroju.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Województwo Dolnośląskie, Miasto Wrocław, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, The Czech Film Fund oraz The Slovak Audiovisual Fund, a wśród koproducentów znaleźli się: Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Love.Frame, ALEF Film & Media.

 

Gatunek: fantasy, przygoda

Produkcja: Polska 2023

Producent: Sylwester Banaszkiewicz, Marcin Kurek/mediabrigade

Producent kreatywny: Cyprian Marchewka
Reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz („Ostatni dzwonek", „Powrót", „Głęboka woda")

Scenariusz: Magdalena Łazarkiewicz („Stulecie winnych", „Powrót"), Katarzyna Terechowicz („Powrót", „Dzień kobiet"), współpraca: Kirsten Bonnen Rask, Kasper Bajon

Obsada: Eryk Biedunkiewicz („Świat w ogniu. Początki"), Grzegorz Damięcki („Wyrwa", „Belfer", „Podatek od miłości"), Maja Komorowska („Ikar. Legenda Mietka Kosza", „Popiełuszko. Wolność jest w nas"), Karolina Gruszka („Wyrwa", „Za duży na bajki", „Detektyw Bruno", „Maria Skłodowska-Curie"), Martin Hoffmann („Azyl", „Nieustraszeni bracia Grimm"), Piotr Głowacki („Lokatorka", „1800 gramów", „Tarapaty", „Detektyw Bruno", „Broad Peak"), Mirosław Kropielnicki („Kler", „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"), Anna Dzieduszycka („Sukienka", „Ułaskawienie", „Dawid i Elfy"), Eva Sakalova („7 dni grzechu")

Czytany 337 razy Ostatnio zmieniany sobota, 04 listopad 2023 11:32

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama