cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 18 wrzesień 2023 23:38

Znachor rusza w Polskę!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W 6 dni Netflix odwiedzi 6 polskich miast, prezentując najnowszą, trzecią już adaptację Znachora w reżyserii Michała Gazdy. 


Od 20 do 25 września w wybranych polskich miastach odbędą się pokazy specjalne najnowszej adaptacji Znachora w reżyserii Michała Gazdy.  W roli legendarnego prof. Wilczura zobaczymy Leszka Lichotę, natomiast jego córkę zagra Maria Kowalska.
Znachor zawita do Torunia (Kino CAMERIMAGE), Krasnegostawu (Kino Morskie Oko), Wałbrzycha (Kino Apollo), Kalisza (Kino Centrum), Lidzbarku Warmińskiego (Kino Ignacy) oraz Stargardu (Stargardzkie Centrum Kultury).
W specjalnych pokazach weźmie udział obsada i twórcy trzeciej adaptacji powieści Dołęgi-Mostowicza, którzy po projekcjach spotkają się i porozmawiają z widownią o filmie. Spotkania poprowadzą Kinga Burzyńska oraz Odeta Moro.
Znachor zawita do polskich miast, a mieszkańcy będą mogli spotkać się z obsadą i twórcami oraz obejrzeć film jeszcze przed jego premierą w serwisie Netflix. Dobór lokalizacji nie był przypadkowy - wybrane miejsca są związane z kulturą oraz obsadą - film będzie można zobaczyć m.in. w rodzinnym mieście Leszka Lichoty - Wałbrzychu
Limitowane bilety na wydarzenia będą dystrybuowane za pomocą konkursów w mediach społecznościowych kin oraz lokalnych rozgłośni radiowych Meloradia i Radia Złote Przeboje. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych kin oraz wydarzeniach na Facebooku: Toruń, Krasnystaw, Wałbrzych, Kalisz, Lidzbark Warmiński, Stargard.

Informacje o filmie:

    Opis filmu: Szanowany chirurg profesor Rafał Wilczur traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę. Na podstawie kultowej powieści Znachor Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.
    Premiera: 27 września 2023 r.
    Twórcy: Michał Gazda (reżyseria), Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski (scenariusz), Tomasz Augustynek (zdjęcia), Magdalena Szwedkowicz (producentka), Ewa Jastrzębska (producentka wykonawcza), Sylwia Rajdaszka (kierownictwo produkcji), Joanna Macha (scenografia), Małgorzata Zacharska (kostiumy), Ewa Szwed (charakteryzacja), Paweł Lucewicz (muzyka), Robert Czyżewicz (dźwięk), Piotr Kmiecik (montaż).
    Obsada:  Leszek Lichota, Maria Kowalska, Ignacy Liss, Anna Szymańczyk, Mirosław Haniszewski, Łukasz Szczepanowski, Izabela Kuna, Mikołaj Grabowski, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczyk, Artur Barciś i inni.
    Produkcja: Endemol Shine i MS Productions
    Znachor to kolejny polski projekt serwisu Netflix, który wyprodukował już blisko 40 rodzimych filmów i seriali. Tylko w zeszłym roku serwis zainwestował 400 milionów zł w lokalne produkcje, a od 2018 r. stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip pracujących na planie i poza nim, które są podporą każdej produkcji.

Czytany 170 razy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama