cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 18 wrzesień 2023 23:26

Dwukrotnie nagrodzona Oscarem Cate Blanchett, już od 25 września w SkyShowtime

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

TÁR, z dwukrotnie nagrodzoną Oscarem Cate Blanchett, już od 25 września w SkyShowtime. Film TÁR, z wytwórni Focus Features i Universal Pictures International będzie można zobaczyć wyłącznie w SkyShowtime już od 25 września.Todd Field zaprasza na wyreżyserowany i wyprodukowany na podstawie własnego scenariusza film TÁR. W tytułową rolę legendarnej dyrygentki Lydii Tár wciela się Cate Blanchett. TÁR analizuje zmieniającą się naturę władzy, jej siłę oraz wpływ na współczesny świat. Lydia Tár, przez wielu uznawana na najlepszą żyjącą kompozytorkę i dyrygentkę, jest pierwszą kobietą piastującą stanowisko głównego dyrygenta znanej niemieckiej orkiestry.

Film w reżyserii trzykrotnie nominowanego do Oscara®, Todda Fielda, z udziałem dwukrotnie wyróżnionej tą nagrodą Cate Blanchett w roli głównej, pokazuje sylwetkę Tár u szczytu jej kariery. Artystka właśnie szykuje się do premiery swojej książki oraz wyczekiwanego występu na żywo, podczas którego dyrygowana przez nią orkiestra odegra V symfonię Mahlera. W kolejnych tygodniach jej życie zaczyna się jednak rozsypywać tak, jak możliwe jest to tylko w dzisiejszych czasach. Historia ta staje się tłem do surowej i bezkompromisowej analizy potęgi władzy oraz jej wpływu na współczesne społeczeństwo. W rolach drugoplanowych występują Nina Hoss, Noémie Merlant, Sophie Kauer, Julian Glover, Mark Strong, Allan Corduner i Sylvia Flote.

Muzykę do filmu TÁR skomponowała nagrodzona Grammy Hildur Guðnadóttir, która jako pierwsza kompozytorka zdobyła Oscara, Złoty Glob i nagrodę BAFTA za najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową.

Serwis SkyShowtime dostępny jest bezpośrednio na stronie http://www.skyshowtime.com oraz poprzez aplikację SkyShowtime na urządzeniach z systemem Apple iOS i Android, tvOS, Android TV, Google Chromecast, LG TV oraz Samsung. Miesięczny abonament SkyShowtime kosztuje 24,99 zł (bez reklam). Można skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego oraz anulować subskrypcję w dowolnym momencie.

https://www.youtube.com/watch?v=rpNMJ-rBp9E&feature=youtu.be

Czytany 165 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 wrzesień 2023 23:33

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama