cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 18 wrzesień 2023 22:55

Ponad 300 tysięcy widzów w kinach na filmie O PSIE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ponad 300 tysięcy widzów w kinach na filmie „O psie, który jeździł koleją"! Internauci zachwyceni filmowymi przygodami Lampo!
Film tylko w kinach.


Widzowie pokochali Lampo i jego przygody, a w kinach film zobaczyło już ponad 300 tysięcy widzów! Media społecznościowe zalała fala zachwytów po rodzinnych seansach filmu „O psie, który jeździł koleją"! Obraz zyskuje ogromną rzeszę fanów, którym wtóruje jeden z najbardziej cenionych krytyków filmowych Tomasz Raczek. Z miłośnikami kina podzielił się refleksją na jego temat:

 
To film DOBRY. I nie mam tym razem na myśli oceny, tylko znaczenie. Opowiada bowiem o tym, że świat jest dobry, tylko czasem o tym zapominamy lub zapominamy się.

Tomasz Raczek
 

Ten film jest rewelacyjny. Dawno nie było tak ciekawego filmu dla dzieci. Jeszcze tak wszystko fajnie stylizowane na dawne czasy, ubrania, szczególnie stroje kolejarzy, stare pociągi. Byle więcej takich filmów. Dzieciom tez bardzo się podobało.

Monika

 
Cudowny film ryczałam pół sensu a potem znowu na koniec, ale już z moim 12 letnim synem. Polecam serdecznie

Aneta


Polecam. Super film. Byłem z córkami. Można się pośmiać i popłakać.

Andrzej

 
Łzy się polały ze wzruszenia ale warto. Piękny film. Moje dzieci również zachwycone.

Aldona


Super film byłam z córką i obie się wzruszyłyśmy...Dawno nie widziałam tak dobrego kina????????

Dorota
 

Byłam dziś z dziećmi i polecam piękny film ze szczęśliwym zakończeniem

Monika


Polecam. Syn 10 lat zachwycony. Ja się popłakałam zakończenie szczęśliwe

Iwona
 

Przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Poruszająca historia przyjaźni dziecka i niezwykłego psa-podróżnika, czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc. W obsadzie wyczekiwanego filmu znaleźli się m.in. Mateusz Damięcki, Monika Pikuła, Adam Woronowicz i Liliana Zajbert. Za kamerą stanęła Magdalena Nieć („Detektyw Bruno"). „O psie, który jeździł koleją" to film, na który widzowie czekali latami – ponadczasowy, międzypokoleniowy, z happy endem i uroczym owczarkiem szwajcarskim w roli głównej. Obraz gwarantujący pełną rozmachu rozrywkę i niezapomniane emocje, przekładające się na wielką lekcję przyjaźni, empatii i ekologii. „O psie, który jeździł koleją" to również kolejna produkcja własna CANAL+ ORIGINAL. A zatem – wskocz do pociągu byle jakiego, dołącz do psa Lampo i przeżyj to, co on podczas pełnych radości i niespodzianek wypraw od Bałtyku aż po szczyty gór.

 

Zwiastun: https://youtu.be/YqUeJbVajhU

Mateuszem Damięcki i Joker: https://youtu.be/TNJreHg5fWU

Adam Woronowicz i Lipton: https://youtu.be/ZZZUkJnc0l4

Kuba Tylman poleca: https://youtu.be/5yuQHxKpoaQ

Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

W czasie kręcenia filmu priorytetem dla twórców był komfort zwierząt pracujących na planie. Filmowe owczarki szwajcarskie (w filmie zamiennie występują trzy psy) miały zapewnione warunki godne największych artystów. Na planie psie gwiazdy prowadzone były przez grupę doświadczonych trenerów z Węgier na czele z Zoltanem Horkai, który potrafi rozmawiać nie tylko z psami, ale również wilkami, jeleniami i niedźwiedziami. Z polskimi twórcami współpracował już m.in. na planie serialu „Wataha" oraz przeboju „Kobiety mafii". Na swoim koncie ma również udział w wielu hollywoodzkich produkcjach, w tym: „Zawód: Szpieg", „Herkules", „Eragon", czy „Hellboy".

Gatunek: familijny / przygodowy

Produkcja: Polska 2023

Producent: CANAL+

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Producent wykonawczy: Beata Pisula (K&K Selekt Film)

Producenci kreatywni: Michał Broniszewski, Beata Pisula, Marcin Siemiątkowski

Scenariusz: Mojca Tirš, Marcin Siemiątkowski na podstawie opowiadania „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego

Reżyseria: Magdalena Nieć („Detektyw Bruno")

Obsada: Mateusz Damięcki („Furioza", „Planeta Singli. Osiem historii"), Monika Pikuła („Teściowie", „Listy do M. 4"), Adam Woronowicz („Mayday", „Teściowie"), Liliana Zajbert (seriale „Kruk", „Komisarz Alex")

Dystrybucja: KINO ŚWIAT

Czytany 208 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 wrzesień 2023 23:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama