cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 18 wrzesień 2023 22:52

„Teściowie 2” szturmem podbijają kina

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Teściowie 2” w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej szturmem podbijają kina! Kontynuację kultowej komedii z gwiazdorską obsadą, która w regularnej dystrybucji jest od piątku, zobaczyło już ponad 130 tysięcy osób. Tym samym „Teściowie 2” zdecydowanie pobili wynik pierwszej części filmu – wówczas po weekendzie premierowym „Teściowie” mieli na koncie ponad 78 tysięcy widzów.   

 

– Chciałam, żeby widzowie mogli poznać bohaterów jeszcze lepiej i polubić jeszcze bardziej. Zależało nam, aby stworzyć w „Teściach 2” własną opowieść o dzisiejszym świecie, posługiwać się naszym językiem filmowym oraz zrobić film piękny wizualnie i jednocześnie śmieszny – mówiła przed premierą reżyserka filmu Kalina Alabrudzińska. I wszystko wskazuje na to, że osiągnęła swój cel – widzowie nie szczędzą pochwał i podkreślają, że jeszcze mocniej pokochali Małgorzatę (Maja Ostaszewska), Wandę (Izabela Kuna) oraz Tadeusza (Adam Woronowicz). Niezwykle ciepło przyjęli również Jana (Eryk Kulm jr), który stał się częścią bawiącej do łez i zmuszającej do refleksji ekipy. O sympatii nie tylko do swoich bohaterów, ale i do kolegów z planu często wspominają sami aktorzy, którzy zgodnie przyznają, że świetnie czują się w swoim towarzystwie zarówno przed kamerą jak i w życiu prywatnym.

Pozytywnych opinii nie brak również w recenzjach dziennikarzy:

Niełatwo jest poprawić po popularnej komedii, a jednak się udało – Bartosz Czartoryski, Onet Film

Lubię tych bohaterów i mam nadzieję, że jeszcze się z nimi spotkam w zasugerowanej kolejnej części. Na zakończenie tegorocznego lata jest to jedna z lepszych filmowych propozycji – Dominik Dudek, popkulturowcy.pl

(…) dzięki seansowi w kinie można spędzić przyjemne 95 minut i nie mieć poczucia zidiocenia, a i na refleksję miejsce się znajdzie – Marta Korycka, gazeta.pl


Lista kin, w których obejrzeć można film „Teściowie 2”, dostępna jest na stronie z repertuarem.
 

O czym opowiada film „Teściowie 2”?
Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski.
„Teściowie 2” to komiczno-ironiczna opowieść o tym jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym czy w ogóle warto wychodzić za mąż.

Zobacz zwiastun

Pierwsza część filmu, która premierę miała dwa lata temu z miejsca podbiła serca zarówno widzów, jak i krytyków. „Teściowie” przyciągnęli do kin ponad 450 tysięcy widzów, a później długo święcili triumfy na platformach streamingowych.

Na planie filmu „Teściowie 2” ponownie spotkali się Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz i Ewa Dałkowska. Do obsady dołączyli Eryk Kulm jr oraz Andrzej Zieliński.

Za scenariusz filmu, tak jak w przypadku pierwszej części, odpowiada Marek Modzelewski, za reżyserię Kalina Alabrudzińska.  
Producentem filmu jest AKSON STUDIO. Koproducentami są TVN Warner Bros. Discovery oraz NEXT FILM. Za dystrybucję filmu w Polsce odpowiada NEXT FILM.
Film realizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


***
TEŚCIOWIE 2
Premiera:  15 września
Obsada: Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Ewa Dałkowska, Adam Woronowicz, Eryk Kulm jr, Andrzej Zieliński
Reżyseria: Kalina Alabrudzińska
Scenariusz: Marek Modzelewski
Zdjęcia: Nils Croné
Montaż: Tymoteusz Wiskirski
Scenografia i dekoracja wnętrz: Arkadiusz Kośmider
Kostiumy: Katarzyna Lewińska
Charakteryzacja: Daria Siejak
Kierownik produkcji: Paweł Gabryś
Producent wykonawczy: Małgorzata Fogel-Gabryś
Producent: Michał Kwieciński
Produkcja: Akson Studio
Koprodukcja:  TVN Warner Bros. Discovery, Next Film
Dystrybucja: Next Film
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Czytany 136 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 wrzesień 2023 22:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama