cinema.pl Artykuły

piątek, 15 wrzesień 2023 20:56

Dopóki masz nadzieję, wszystko może się zmienić

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dopóki masz nadzieję, wszystko może się zmienić. Prezentujemy plakat filmu JEDNA DUSZA. Tylko w kinach od 24 listopada.Film „Jedna dusza” w reżyserii Łukasza Karwowskiego to brawurowo zagrana, przejmująco ludzka opowieść o miłości, wybaczeniu i zmaganiach z przeciwnościami losu oraz wewnętrznymi demonami. Produkcja znalazła się w Konkursie Głównym 48. edycji Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie w najbliższy czwartek, 21 września, będzie miała swój pierwszy pokaz. O tegoroczne Złote Lwy powalczy 16 filmów.

W rolach głównych trzykrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł, gwiazda box-office’owych hitów Dawid Ogrodnik („Johnny”, „Ostatnia Rodzina”) i Małgorzata Gorol („Śubuk”), którym na wielkim ekranie partnerują: Dorota Kolak („Chce się żyć”) i Tomasz Schuchardt („Wielka woda”).


Zobacz zwiastun: https://youtu.be/8Q86dgECK3M

Jest rok 1990, kiedy na świat przychodzi Alojz (Dawid Ogrodnik). Początkowo matka (Dorota Kolak) zamierza porzucić chłopca, jednak ostatecznie powraca po płaczącego synka. Mijają lata. Dorosły już mężczyzna jest twardym górnikiem, mającym charyzmę i posłuch kolegów. Jednak skłonność do alkoholu sprawia, że każdego dnia cierpią jego najbliżsi – żona Anna (Małgorzata Gorol) i mali synowie. Kiedy doprowadzona do ostateczności kobieta postanawia porzucić męża, dochodzi do niespodziewanego. Podczas katastrofy w kopalni, Alojz bez wahania ratuje życie kolegi, którego dotychczas bezlitośnie szykanował. Wypadek stanie się dla całej rodziny przełomem, który odmieni jej życie bezpowrotnie. Paradoksalnie jednak, mimo tragicznych konsekwencji, przyniesie też iskrę nadziei.

 

Gatunek: dramat, obyczajowy

Produkcja: Polska 2023

Film współfinansowany  przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Scenariusz i reżyseria: Łukasz Karwowski („Listopad”, „Mała wielka miłość”)

Obsada: Dawid Ogrodnik („Johnny”, „Ostatnia Rodzina”, „Jesteś Bogiem”), Małgorzata Gorol („Śubuk”, „Twarz”), Dorota Kolak („Chce się żyć”, „Jesteś Bogiem”), Tomasz Schuchardt („Wielka woda”, „Jesteś Bogiem”), Dariusz Chojnacki („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Żeby nie było śladów”), Artur Krajewski („Ślepnąc od świateł”, „Wataha”)

Dystrybucja: Kino Świat

Czytany 178 razy Ostatnio zmieniany piątek, 15 wrzesień 2023 21:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama