cinema.pl Artykuły

piątek, 15 wrzesień 2023 13:15

Takiego duetu jeszcze w kinie nie było!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

 

 

 

Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz w poruszającym zwiastunie „Lęku". Takiego duetu jeszcze w kinie nie było! Podczas rozpoczynającego się w poniedziałek Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni swoją premierę będzie miał najnowszy film Sławomira Fabickiego „Lęk". Główne role zagrały w nim Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz. Dziś prezentujemy zwiastun i plakat tej produkcji.

 

Tym razem reżyser głośnego, nominowanego do Oscara filmu „Męska sprawa", swoją uwagę skierował w stronę kobiet. „Lęk" to siostrzane kino drogi. Chwytająca za serce opowieść o relacji między Małgorzatą (Magdalena Cielecka) i Łucją (Marta Nieradkiewicz) oraz próbie, jakiej zostaną poddane w czasie swej podróży. W jej trakcie towarzyszyć im będzie nie tylko tytułowy lęk, ale też wzruszenie, złość, humor i paleta innych uczuć.

Magdalena Cielecka ma nadzieję, że obraz będzie punktem wyjścia do ważnych rozmów. „Dla mnie Lęk pozostaje filmem o decydowaniu o sobie i swoim ciele. Na każdym poziomie. A tego najmocniej szukam w kinie: pełnej emocji uniwersalnej opowieści o człowieku, która sprawi, że może poddamy pod refleksję otaczającą nas rzeczywistość", mówi.

Marta Nieradkiewicz zapytana, co zapamięta po pracy nad „Lękiem', odpowiada: „Przekonanie, że nie wolno łatwo oceniać cudzego postępowania. Że od moralizatorstwa ważniejsza jest empatia".

Dla reżysera Sławomira Fabickiego to film o lęku przed wolnością, miłością i otwarciem się na drugiego człowieka, a przede wszystkim o lęku największym - przed śmiercią. Sposób, w jaki Fabicki opowiada tę historię można określić jako: „codzienne lekcje miłości".

O tym, jak te lekcje przeżyje publiczność, będzie można przekonać się już na rozpoczynającym się 18 września 48 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Swoją międzynarodową premierę film będzie miał w Konkursie Głównym Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

 

O FILMIE:

Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem - spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii.

Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas kłótni, płaczu i śmiechu.

Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

Zobacz zwiastun:

https://youtu.be/2g5Gbfh0m_A

OBSADA:

Magdalena Cielecka („Pokuszenie", „Amok", „Wenecja"),

Marta Nieradkiewicz („Płynące wieżowce", „Dzikie róże", „Zjednoczone Stany Miłości")

Sabine Timoteo       („Środek świata", „Mój przyjaciel")

 

 

TWÓRCY:   

 

Reżyseria:                  Sławomir Fabicki

Scenariusz:                 Monika Sobień-Górska

Zdjęcia:                      Bogumił Godfrejów PSC

Scenografia:               Magdalena Dipont, Barbara Damovsky

Kostiumy:                  Sandra Kowalska, Bettina Pontiggia

Charakteryzacja:        Martine Felber

Montaż:                      Maciej Pawliński PSM

Dźwięk:                      Jacek Hamela, Piotr Lasota

Kierownik produkcji: Marcin Ksobiech

Producenci:                Izabela Wójcik, Violetta Kamińska, Dariusz Jabłoński

Koproducenci:           Michela Pini, Olga Lamontanara, Heino Deckert

Produkcja:                  Apple Film Production

W koprodukcji z        Cinédokké, Ma.ja.de. Fiction, Mazowieckim i Warszawskim Funduszem Filmowym, RSI Radiotelevisione svizzera

Przy wsparciu             Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej,

Federal Office of Culture (FOC), Eurimages,

Mitteldeutsche Medienförderung,

Polsko- Niemieckiego Funduszu Filmowego

Dystrybucja                Monolith Films

 

 

 

Czytany 180 razy Ostatnio zmieniany piątek, 15 wrzesień 2023 13:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama