cinema.pl Artykuły

czwartek, 14 wrzesień 2023 20:06

Nagrody Stowarzyszenia Kin Studyjnych 2023 - rozdane

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na prestiżowej Konferencji Kin Studyjnych, która wystartowała 5 września, zostały wręczone ważne nagrody w trzech różnych kategoriach, uhonorowując osiągnięcia i wkład osób i instytucji w rozwój kina studyjnego. Wydarzenie to było znaczącym momentem dla branży filmowej i edukacyjnej.Pierwszą z nagród było wyróżnienie w kategorii "Najlepsza Dystrybucja Filmu w Kinach Studyjnych". To wyróżnienie przyznawane jest firmom dystrybucyjnym, które w szczególny sposób przyczyniły się do promocji i dystrybucji filmów artystycznych w kinach studyjnych. Tegoroczny zwycięzca firma Best Film z pewnością zasłużył na to wyróżnienie, umożliwiając widzom dostęp do wyjątkowego dzieła jakim jest „Serce dębu” – statuetkę wręczył burmistrz Miasta Jastarni Pan Tyberiusz Narkowicz.

Drugą z kategorii była nagroda dla "Najlepsze Wydarzenie o Charakterze Edukacyjnym". Edukacja w kinie studyjnym jest niezmiernie istotna dla przyszłości tej branży. Nagrodzone przedsięwzięcie stanowi wyjątkowy wkład w ten rozwój. Laureatem zostało „Kino bez barier”, projekt realizowany w CK Zamek. Kino bez barier to repertuarowe dostępne pokazy filmowe, którym towarzyszy audiodeskrypcja i napisy w języku polskim, a czwartkowe seanse są tłumaczone są na Polski Język Migowy. Statuetkę wręczyła Aleksandra Więcek Kierowniczka Działu Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. Nagrodę odebrali Joanna Stankiewicz i Jakub Walczyk.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów na Konferencji Kin Studyjnych było ogłoszenie laureata w kategorii "Kiniarz Roku". Ta prestiżowa nagroda jako jedyna jest przyznawana imiennie, osobie, która w wyjątkowy sposób przyczyniła się do promocji i rozwoju kin studyjnych wyznaczając nowe standardy. Zwycięzca tej kategorii to osoba, której wkład jest szczególnie godny uwagi i stanowi inspirację dla całej branży. „Kiniarzem roku 2023” zostali Piotr Zakens i Jola Myszka z poznańskiego kina Rialto, którzy odebrali nagrodę z rąk prezeski Stowarzyszenia Kin Studyjnych Marleny Gabryszewskiej oraz po raz pierwszy w tym roku, dodatkową nagrodę, którą będzie udział w warsztatach organizowanych przez CICAE, nagrodę wręczył Sebastian Naumann delagat CICAE na Europę Środkowo-Wschodnią.

Te trzy nagrody są dowodem na to, że kino studyjne nadal ma swoje miejsce w świecie filmu i kultury. Dzięki takim wydarzeniom jak Konferencja Kin Studyjnych, możemy czerpać radości z kinematografii i studyjności i doceniać ludzi i projekty, które ją wspierają i promują.

Tego samego wieczoru po raz pierwszy zostały wręczone nagrody KIPA dla kin studyjnych, które miały najwyższe współczynniki frekwencji w 2022 roku zbudowane w oparciu o polski repertuar. Nagrody wręczyli Stanisław Zaborowski vice prezes KIPA i dyrektor KIPA Maciej Dydo.

 

- Nagrodę Główną: Kino "Starówka" w Sandomierzu (49,67% widowni zbudowanej w oparciu o polski repertuar),

- wyróżnienie: Kino MEWA w Budzyniu,

- wyróżnienie: Krotoszyńskie Kino 'Przedwiośnie' w Krotoszynie,

- wyróżnienie: Pyrzycki Dom Kultury w Pyrzycach.

 

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

Autorką statuetki wręczanej przez SKS jest Zofia Pilich studentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przewodnicząca Koła Naukowego Brązu przy Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie, Wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Rzeźby, Starosta roku. Swoją pracę Bless us I prezentowała podczas CRACOW ART WEEK 2022 na Wystawie „Rosół” organizowanej przez Grupę Chaotyczną. Artystka zaangażowana społecznie i charytatywnie. Jest autorką m.in. Medalu Fundacji Sapere Aude, wylicytowanego podczas Aukcji Charytatywnej dla Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej (Wrocław, 2022). Uczestniczyła w Akcji Aukcji – ASP w

Warszawie dla Ukrainy, przekazując na licytację pracę „Główka Zosi” (Warszawa, 2022). Jej rzeźba „Merry Christmas 2021” była prezentowała podczas Międzynarodowego Konkursu Satyrycznego SATYRYKON 2022

Czytany 164 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 wrzesień 2023 20:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama