cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 10 lipiec 2023 15:17

KOLEJNA PREMIERA NA NOVEJ SCENIE TEATRU MUZYCZNEGO ROMA!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„tik, tik... BUM!" („tick, tick... BOOM!") to pop-rockowy, kameralny musical na troje aktorów napisany w 1990 roku przez Jonathana Larsona (późniejszego autora „Rent", zdobywcy nagród Tony i Nagrody Pulitzera). Bohaterem fabuły jest obchodzący trzydzieste urodziny sfrustrowany kompozytor i autor, który bezskutecznie usiłuje zrobić karierę na Broadwayu.

 

„tik, tik... BUM!" to musical będący de facto autobiografią Larsona, przepełniony gorzkimi, ale zarazem dowcipnymi obserwacjami dotyczącymi show-biznesu, codziennego życia w Nowym Jorku w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, świata korporacji i związków międzyludzkich.

Wśród realizatorów polskiej wersji znajdą się między innymi: Wojciech Kępczyński (reżyseria), Michał Wojnarowski (przekład), Mariusz Napierała (scenografia i reżyseria świateł), Anna Waś (kostiumy) i Agnieszka Brańska (choreografia i asystentka reżysera). Premiera na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA planowana jest na jesień 2023 roku. Musical wystawiany jest na podstawie porozumienia z agencją Music Theatre International.


WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW WKRÓTCE!

Czytany 242 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 lipiec 2023 15:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama