cinema.pl Artykuły

czwartek, 22 czerwiec 2023 15:49

Premiera spektaklu "Raz jeszcze"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już w sobotę, 24 czerwca 2023 roku na Scenie Małej Teatru Powszechnego w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu „Raz jeszcze”. Spektakl jest efektem wielokulturowych warsztatów organizowanych przez Strefę WolnoSłową z udziałem osób migranckich i poświęcony jest idei odbudowy w kontekście społecznym, wojennym oraz osobistym. Twórczynie i twórcy: Yana Alekseenko, Aksana Bayusava, Lizaveta Bibikava, Weronika Bielecka, Yelyzaveta Bieliaieva, Mateusz Bogucki, Alicja Borkowska, Ray Dickaty, Kasia Drużycka, Jacek Filc, Mamadou Goo Ba, Sanjar Hashimi, Basia Herman, Yaroslava Holysh, Alana Ivory, Olia Kalakoltsava, Bogumiła Karbowiak, Olga Klochko, Oksana Klymenko, Polina Knurova, Paulina Kowalska, Uliana Kravchuk, Anna Kulkova, Veranika Lasitsa, Pavlo Luhovyi, Oxana Lytvynenko, Aleksandra Łata, Dorota Markiewicz, Martyna Julia Mykhaylyuk, Krystyna Nikolska, Aleksandra Nowakowska, Artur Pałyga, Waldemar Sorin, Katarzyna Stefanowicz, Aleksandra Sroka, Nazar Sokhan, Vlad Valkovich.

OPIS:
Na zgliszczach starego, nie idealnego, ale nostalgicznie bliskiego świata stoi ekipa budowniczych. Rozgląda się, porusza z wahaniem i ostrożnie, zastanawia się, od czego zacząć.

Na placu budowy słychać przede wszystkim ciszę. Z gruzów dochodzą wspomnienia gwaru i leniwego, nie zawsze poprawnego i obrazkowo ładnego życia. Z ciszy wydobywają się nieśmiało pojedyncze głosy, bolesne szepty przeszłości, wspomnienia małego szczęścia, świadectwa, że przed odbudową było coś.

Od czego zacząć? Gdzie szukać siły i inspiracji? Co warto odbudowywać? Czy odbudowujemy, czy zawsze i wciąż budujemy na nowo? Raz jeszcze.

Spektakl jest finałem działania „Azyl Warszawa” realizowanego dzięki wsparciu m.st. Warszawy w ramach projektu „Dramaturgie społeczne” Teatru Powszechnego i Fundacji Strefa WolnoSłowa.

Czytany 273 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 czerwiec 2023 15:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama