cinema.pl Artykuły

piątek, 16 czerwiec 2023 16:54

Polonia i OCH-Teatr na wakacje!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Letnie wakacje 2023 roku w Warszawie obfitować będą w atrakcyjne propozycje teatralne, dzięki inicjatywie Teatru POLONIA i OCH-Teatru, prowadzonych przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury. Oba teatry już od 16 lat kontynuują tradycję organizowania spektakli przez całe wakacje. Tegoroczne wakacyjne święto teatru trwająca od 2 lipca do końca sierpnia, zaprasza widzów na 39 tytuły, które będą wystawiane łącznie aż 159 razy. W lecie aż 118 spektakli zostanie zagranych w siedzibach teatrów, a 41 w plenerach: na Placu Konstytucji, przy ul. Grójeckiej 65 oraz w Centrum Praskim Koneser.- Do pomysłu grania w plenerze zainspirowały mnie doświadczenia we Włoszech. Było gorące lato i przypomniałam sobie, że przecież we Włoszech grałam dwa miesiące w parkach, na ulicach, na rynkach małych miasteczek... Że można by zrobić taki uliczny teatr również w Polsce. Pod warunkiem, że będzie on robiony za darmo. Pomyślałam sobie, że jeżeli ktoś wysiądzie z tramwaju czy z autobusu i usłyszy dialogi aktorów, będzie uważał, że to jest coś dla niego, że teatr jest czymś interesującym, że teatr jest czymś żywym, czymś bliskim. Co roku ogląda nas około 15000 osób. Są to tytuły, które za każdym razem zahaczają jakiś temat współczesny albo pokazują mało znane gatunki teatralne. - mówi Krystyna Janda, szefowa Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury.

Rozpoczęcie wakacyjnej uczty teatralnej zaplanowano na 1 lipca "Życiem Pani Pomsel" z Anną Seniuk w Teatrze Polonia i "Pomocą domową" m.in. z Krystyną Jandą w OCH-Teatrze. Inauguracja plenerowych przedstawień będzie miała miejsce 4 lipca o godz. 18.00 w Centrum Praskim Koneser sztuką dla dzieci "Jaś i Małgosia".

Plenerowy repertuar teatralny jest niezwykle zróżnicowany. Najmłodsi będą mieli okazję obejrzeć „Czerwonego kapturka”, "Szelmostwa Lisa Witalisa" oraz „2 000 000 kroków”, natomiast dorosłych na pewno zainteresują takie spektakle jak „Flamenco namiętnie”, „Związek otwarty”, „Starość jest piękna” czy "Lament na placu Konstytucji".

Na scenach Teatru Polonia i OCH-Teatru zaprezentowanych zostanie ponad 30 tytułów, w tym przede wszystkim spektakle komediowe, jak "Mąż i Żona" Fredry, "Ożenek" Gogola, "Seks dla opornych", "Big Bang" czy "Szatan Show", ale także farsy, m.in.: "Wspólnota mieszkaniowa", "Pomoc domowa", "Lily", "Słoneczni chłopcy", "Okno na parlament", "Mayday" oraz spektakle skłaniające do zastanowienia i głębszej refleksji: "Życie pani Pomsel", "Głowa w piasek", "Aleja Zasłużonych", "Pan Hoho", "Próby" czy "Minetti. Portret artysty z czasów starości".

Organizatorzy przygotowali także wiele promocji, w tym zniżki dla studentów i seniorów na wybrane spektakle. Warto również zwrócić uwagę na liczne promocje towarzyszące płatnym spektaklom. Teatry przewidziały m.in. wysokie zniżki dla studentów i seniorów na wybrane przedstawienia, a także możliwość zakupu tańszych biletów na dzień lub dwa przed spektaklem w ramach akcji AD HOC!.

- GRAMY CAŁE WAKACJE to nasza długoletnia tradycja. Każdego dnia wakacji oferujemy nasz repertuar zarówno bezpłatnie, jak i biletowany. To wspaniała okazja do nadrobienia zaległości z całego roku, a dla turystów unikalna szansa na doświadczenie warszawskiego teatru w okresie wakacyjnym. - zaprasza Krystyna Janda.

Więcej informacji na temat repertuaru i biletów można znaleźć na stronie https://bit.ly/3X53mUG

Czytany 276 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 czerwiec 2023 16:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama