cinema.pl Artykuły

czwartek, 25 maj 2023 15:23

Niezwykła historia legendarnej szpieg

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W imieniu producentów filmu „Skarbek” Dolnośląskie Centrum Filmowe ma przyjemność poinformować, że w Bystrzycy Kłodzkiej realizowane są właśnie zdjęcia do tego dramatu osadzonego w tle II wojny światowej. Obraz opowiada niezwykłą historię legendarnej szpieg Krystyny Skarbek, której niezwykła odwaga i inteligencja przyczyniły się do ukształtowania historii.W rolę Krystyny Skarbek wciela się Morgane Polański. Na planie towarzyszy jej gwiazdorska obsada, w tym doświadczony aktor Malcolm McDowell, Agata Kulesza, Piotr Adamczyk
i Frederick Schmidt.

Reżyser James Marquand znany jest z wyjątkowej sprawności narracyjnej i wizualnej. Wizją Marquand chce uhonorować odwagę, inteligencję i niezachwianą determinację Skarbek, zapewniając, że jej niezwykłe dziedzictwo przetrwa przyszłe pokolenia.

Produkcja filmu wybrała Bystrzycę Kłodzką jako idealne miejsce do odtworzenia francuskiego miasteczka Crest. Bogata zabytkowa architektura Bystrzycy Kłodzkiej i malownicze krajobrazy stanowią autentyczne tło dla wciągającej historii filmu. Zespół produkcyjny jest wdzięczny za ciepłe przyjęcie i wsparcie otrzymane od lokalnej społeczności i zobowiązuje się ożywić tę niezwykłą historię z najwyższym szacunkiem i autentycznością.

Producentem filmu jest Robert Chadaj oraz spółka Sisyphus Sp. z o. o. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polską Fundację Narodową.

Czytany 279 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 maj 2023 15:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama