cinema.pl Artykuły

środa, 17 maj 2023 15:07

WRZOSOWY MIÓD w TR Warszawa

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Spektakl sensoryczny „Wrzosowy miód” w TR Warszawa 21 maja i 18 czerwca TR Warszawa odda swoją scenę aktorom i aktorkom z Team Theatre, którzy zabiorą publiczność w sensoryczną podróż do IX wiecznej Szkocji. Widownia będzie odbierać spektakl wszystkimi zmysłami oprócz wzroku. Spektakl powstał w ramach „Rezydencji artystycznej. Białoruś. Ukraina” Instytutu Teatralnego w Warszawie i TR Warszawa.


Spektakl w reżyserii Andreia Bardukhayeva-Arol powstał na podstawie ballady szkockiego poety Roberta Louisa Stevensona „Heather Ale” z 1880 roku. Akcja rozgrywa się w IX wieku – szkoccy wojownicy podbijają wioskę Piktów. Ci spośród mieszkańców, którzy przeżyli, ukrywają się w górach. Wśród ocalonych jest rodzina miodosytników, która skrywa sekretny przepis na miód wrzosowy, którym interesuje się szkocki król.
Ojciec i syn dostają się do szkockiej niewoli. Tajemnicę wrzosowego miodu chronię za cenę własnego życia.
Udział w spektaklu będzie doświadczeniem szczególnym, pobudzającym wyobraźnię i oddziałującym na zmysły słuchu, powonienia i dotyku – oczy publiczności będą zasłonięte.

Тим Театр/ Team Theatre
Team Theatre to niezależna grupa teatralna, założona w 2016 roku w Homlu na Białorusi przez grupę aktorów i aktorek pod kierunkiem reżysera Andreia Bardukhayeva-Arol. Z powodów politycznych jesienią 2020 teatr został pozbawiony sceny. W 2021 roku twórcy musieli wyemigrować do Polski, gdzie uzyskali status uchodźców politycznych i kontynują działalność artystyczną.

Białoruski Młodzieżowy Hub
Białoruski Młodzieżowy Hub to wspólnota białoruskich aktywistów w Warszawie, jednocząca osoby, które przeprowadziły się do Polski. Głównym zadaniem organizacji jest pomaganie Białorusinom i Białorusinkom, którzy musieli opuścić kraj, a także stworzenie placówki mającej na celu rozwój projektów kulturalnych i edukacyjnych dla diaspory w Polsce. Białoruski Młodzieżowy Hub jednoczy Białorusinów w Warszawie, aktywizuje młodzież i pomaga uchodźcom również w kwes^ach dotyczących życia i adaptacji w Polsce.

Twórcy i twórczynie:
tekst: Ulyana Mihalcova
reżyseria: Andrei Bardukhayeu-Arol
Obsada: Andrei Bardukhayeu-Arol, Alesia Bardukhayeva-Arol, Andrei Novik, Darya Novik, Maksym Shyshko, Maryia Piatrovich
Aktorzy i aktorki biorą udział w programie „Rezydencje artystyczne. Białoruś“ organizowanym przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Jest to program dla przedstawicielek i przedstawicieli zawodów teatralnych, mający wspierać twórczość osób dotkniętych skutkami białoruskiego kryzysu politycznego.
Przedstawienie grane jest w języku białoruskim, polskie tłumaczenie dostępne będzie przed spektaklem w formie ulotki.

Czytany 191 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 maj 2023 16:54

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama