cinema.pl Artykuły

środa, 17 maj 2023 14:55

Premiera przed premierą w Kinie Camerimage!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W przededniu polskiej premiery, już jutro w Kinie CAMERIMAGE będzie można zobaczyć film „Bliscy” w reżyserii Grzegorza Jaroszuka, w którym główne role zagrali Olaf Lubaszenko, Izabela Gwizdak, Adam Bobik i Piotr Żurawski. Po projekcji z twórcami filmu – reżyserem, odtwórczynią głównej roli oraz operatorem Robertem Lisem spotkanie poprowadzi znany toruński filmoznawca Radosław Osiński.Grzegorz Jaroszuk powraca z drugim filmem pełnometrażowym, po walczącym o Złotą Żabę w Konkursie Filmów Polskich na Festiwalu EnergaCAMERIMAGE, debiutanckim „Kebabie i Horoskopie”. Współautorami zdjęć do filmu są Robert Lis i Magnus Borge. Borge, tak jak i reżyser, jest absolwentem Łódzkiej Filmówki. „Bliscy” to ich trzeci wspólny projekt. Operator zdobył w 2012 roku Brązową Kijankę w Konkursie Etiud Studenckich za zdjęcia do etiudy w reżyserii Magnusa von Horna („Intruz”, „Sweat”).

 

Film „Bliscy” to historia ojca (Olaf Lubaszenko), który pilnie wzywa do domu rodzinnego dwoje dorosłych dzieci (Izabela Gwizdak, Adam Bobik), które właściwie nie utrzymują kontaktu ani z rodzicami, ani ze sobą nawzajem. Ich matka bez słowa wyjaśnienia odeszła od ojca i przepadła bez śladu. Cała trójka wybiera się na poszukiwania, podczas których natrafiają na coraz bardziej zaskakujące tropy. Czy uda im się ją odnaleźć? Czy przy okazji zorientują się, że nad niektórymi relacjami warto popracować?

Przekonamy się o tym już w najbliższy czwartek w trakcie przedpremierowego pokazu filmu, który rozpocznie się o godzinie 19.00 w Kinie CAMERIMAGE mieszczącym się w budynku Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28.

Czytany 218 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 maj 2023 15:02

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama