cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 08 maj 2023 18:17

Marianna Ame debiutuje na wielkim ekranie u boku Małgorzaty Zajączkowskiej

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Marianna Ame debiutuje na wielkim ekranie u boku Małgorzaty Zajączkowskiej. Premiera filmu „Tonia” już 12 maja.Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu Marcina Bortkiewicza „Tonia”. W tytułowej roli zobaczymy debiutującą na wielkim ekranie nastoletnią córkę reżysera – Mariannę Ame. W jej babcię wcieliła się Małgorzata Zajączkowska – znakomita polska aktorka, która zagrała u Woody’ego Allena, a w jej ojca – jeden z najciekawszych i najlepiej zapowiadających się aktorów młodego pokolenia – Adam Bobik. W sieci dostępny jest już zwiastun produkcji.  


Zwiastun:
https://youtu.be/uLf-Mt1Ijtw


Talent aktorski Marianny odkryłem bardzo późno i niejako przez przypadek. Pracowałem w serialu „Na dobre i na złe” i reżyser obsady zaproponowała do jednego z odcinków, aby rolę dzieci powierzyć mojej córce i młodszemu synowi Tomaszowi. Z początku się opierałem, ale pomyślałem sobie, że w przyszłości dzieci nie będą mogły mieć do mnie pretensji, że nigdy nie pozwoliłem im skosztować „uroków sztuki filmowej” w dzieciństwie. Pomyślałem też, że jeśli zawiodą, zobaczą, że to nie ich świat, to wiele nie stracą, a będą bogatsi o nowe doświadczenie – przyznaje Marcin Bortkiewicz, reżyser filmu „Tonia”.

Już w trakcie kilku dni filmowania odkryłem, że dla Marianny plan filmowy to spełnienie marzeń. Była zdyscyplinowana, grzeczna, konkretna i bardzo skupiona na pracy, a efekty jej działań zaskoczyły nas wszystkich. Krótko mówiąc, zakochałem się w niej tak jak reżyser zakochuje się w utalentowanym aktorze. Jakkolwiek to nie zabrzmi dziwnie, może wręcz nieprofesjonalnie, z góry wyznam szczerze, że rolę Tonii od początku chciałem powierzyć mojej córce Mariannie – dodaje.

W filmie „Tonia”, którego premiera już 12 maja, poza debiutującą na wielkim ekranie Marianną Ame, zobaczymy również m.in. Małgorzatę Zajączkowską i Adama Bobika. Ona wcieliła się w nadopiekuńczą babcię, która ma na swojej głowie cały dom. Kocha ponad życie syna i wnuczkę, ale przez to ogranicza ich swobodę. On z kolei zagrał bezrobotnego ojca, który często zagląda do kieliszka i nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swoje życie. Mimo że popełnia wiele rodzicielskich błędów, darzy swoją córkę ogromną miłością. Nie umie się jednak wyzwolić się spod władzy swojej matki.

Tonia (Marianna Ame) ma 11 lat. Na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od swoich rówieśniczek, ale to naprawdę wyjątkowa dziewczyna. Żyje w świecie fantazji, jej głowa jest pełna marzeń i niesamowitych pomysłów. Mieszka z babcią (Małgorzata Zajączkowska) i tatkiem (Adam Bobik), który nadużywa alkoholu. Choć nie jest jej łatwo, z uśmiechem na twarzy mierzy się z codziennymi problemami. Jest sprytna, inteligentna, a przy tym niezwykle urocza. Ma w sobie więcej siły i energii niż niejeden dorosły. Gdy dowiaduje się, że jej ukochany ojciec planuje wyjechać do pracy we Włoszech, postanawia zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Upija go, wrabia w przyjmowanie porodu cielaka, zaprasza do domu jego kochankę. Kreatywność Tonii nie zna granic. Mimo niepowodzeń, nie poddaje się. Jest przekonana, że dopnie swego. Do czasu aż na jaw nie wyjdzie skrywana przez lata rodzinna tajemnica.

Premiera filmu „Tonia” już 12 maja.

Czytany 263 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 maj 2023 18:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama